SON DAKİKA

Rusya, Terör Örgütü YPG’yi Ağırladı

Son dönemlerde Beşar Esad yönetimiyle terör örgüttü PKK’nın Suriye kanadı YPG arasında arabuluculuk görevi yürüten Rusya’dan yeni bir hamle geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, terör örgüttü YPG’li heyeti ağırladı! Dışişleri’nden tepki geldi.

Bu haber 26 Kasım 2021 - 21:07 'de eklendi.
Abone ol

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgütü PKK’nın Suriye kanadı YPG ile Moskova’da görüştü. Bu ziyaret sonrasında Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK/YPG güdümündeki bir grubun Rus resmi makamları tarafından üst düzeyde kabul edilmesinin kaygıyla karşılandığı kaydedildi.

ÜST DÜZEY PROTOKOL UYGULANDI

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terör örgüttü PKK/YPG’nin elebaşlarından İlham Amed başkanlığındaki bir heyeti cuma günü Moskova’da üst düzey bir protokolle ağırladı. 

Heyette, terör örgütünün güdümündeki sözde Demokratik Suriye Meclisi üyeleri Sanharib Barsoum, Sihanok Dibo ve Hikmet Habib yer aldı. Görüşmede Cenevre’de süren Anayasa Komite çalışmaları ile Suriye ile terör örgüttü PKK/YPG arasında yürütülen müzakereler ele alındı.

DIŞİŞLERİ’NDEN TEPKİ: KAYGILIYIZ

Öte yandan Ankara, terör örgüttü PKK/YPG’nin Moskova’da ağırlanmasına sert bir açıklama ile tepki gösterdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK/YPG güdümündeki sözde “Suriye Demokratik Konseyi” unsurlarından oluşan bir grubun Rusya Federasyonu’na davet edilmesinin ve Rus resmi makamları tarafından üst düzeyde kabul edilmesinin kaygıyla karşılandığı kaydedildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!