SON DAKİKA

Rusya: Suriye’de IŞİD’le mücadele yakın gelecekte tamamlanacak

Astana-6 kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Lavrentyev, “Geçen aylarda sahada çok olumlu gelişmeler yaşandı.

Bu haber 15 Eylül 2017 - 2:55 'de eklendi.
Abone ol

Astana-6 kapsamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Lavrentyev, “Geçen aylarda sahada çok olumlu gelişmeler yaşandı. Suriye hükümet güçleri, Deyr ez Zor’daki kuşatmayı kırdı ve bölgedeki IŞİD mevzilerine yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Önümüzdeki aylarda terör örgütleriyle mücadelenin tamamlanacağını ve Suriye hükümetini devirmeye çalışan diğer muhalif gruplarla mücadeleyi konuşabilmeyi umuyoruz” dedi.

‘MUHALEFETİN HÜKÜMETLE ORTAK ZEMİN ARAMASINI UMUYORUZ’

Rusya’nın Suriye’deki siyasi krizin barışçıl yollardan çözülmesini istediğini de kaydeden Lavrentyev, muhalefetten mevcut sorunlar için hükümetle ortak zemin aramasını beklediklerinin altını çizdi.

‘RUSYA, TÜRKİYE VE İRAN BAŞKA ÜLKELERİN ÖNERİLERİNİ DEĞERLENDİRECEK’

Öte yandan Lavrentyev, garantör ülkeler Rusya, Türkiye ve İran’ın diğer ülkelerin gerilimi azaltma bölgelerinde görev almayı talep etmesi halinde bu ülkelerden gelecek önerileri değerlendireceğini belirtti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Şu ana dek güneyde Ürdün sınırında, Şam yakınındaki Doğu Guta’da ve Humus’un kuzeyinde kurulan üç gerilimi azaltma bölgesinde Rus güçleri tarafından gözetiliyor.

6. tur görüşmelerinde taraflar, İdlib’de kurulması planlanan gerilimi azaltma bölgesinin detayları üzerinde duruyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!