SON DAKİKA

Rusya, Karadeniz Kıyısına Bir Tatil Cenneti İnşa Ediyor

Alanya’nın en önemli turizm pazarlarından Rusya, iç turizmi geliştirmek amacıyla harekete geçti. Karadeniz kıyısına 3.6 milyar dolarlık bir tatil cenneti inşa edilecek.

Bu haber 17 Temmuz 2021 - 15:01 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

TürkRus’un Novıye İzvesiya gazetesinden aktardığı habere göre, Rusya iç turizmi geliştirmek için Karadeniz kıyısındaki Anapa şehri sınırları içinde 800 hektarlık alana tatil alanı için girişimlere başladı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitriy Çernışenko, Krasnodar Valisi Beniamin Kondatyev ve Anapa Belediye Başkanı Vasiliy Şvets, Anapa sınırları içerisinde 800 hektarlık bir arazi üzerinde yeni bir tatil kompleksinin inşa edilmesi konusunu ele aldı.

3,6 MİLYAR DOLARLIK TURİZM PROJESİ

2-3 yıl içinde kamu özel sektör iş birliğinde hayata geçirilmesi planlanan proje için 250 milyar ruble (yaklaşık 3,6 milyar dolar) yatırım yapılması planlanıyor. Bu bütçenin büyük bölümünün ( 110 milyar ruble) otel inşaatlarına ayrılması, eğlence merkezleri için 15 milyar ruble, spor alanları için 5 milyar ruble, ulaşım ve diğer altyapı yatırımları için 28 milyar ruble harcanması öngörülüyor.

Atatürk'ün Katilleri

Anapa Havaalanı’na 25, Kırım Köprüsü’ne 90 kilometre mesafedeki bölgenin böylece turizmde “ Türkiye ve Mısır’a rakip olması” hedefleniyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!