SON DAKİKA

Rusya Genelkurmay Başkanı: ‘Ermenistan, Güney Kafkasya’daki Kilit Müttefikimiz’

Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, Ermeni mevkidaşı Artak Davtyan ile görüşmesinde, Ermenistan’ın Rusya’nın Güney Kafkasya’daki kilit müttefiki ve ortağı olduğunu söyledi.

Bu haber 15 Nisan 2021 - 13:18 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Ermeni mevkidaşı Artak Davtyan ile başkent Moskova’da bir araya geldi.

Gerasimov, iki ülkenin hem ikili bazda hem de başta Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) olmak üzere, uluslararası kurumlar çerçevesinde iş birliğini giderek güçlendirdiğini belirterek, Ermenistan’ın Rusya’nın Güney Kafkasya’daki kilit bir müttefiki ve ortağı olduğunu kaydetti.

Ermenistan topraklarındaki 102. Rus askeri üssünün ikili ilişkilerin yüksek seviyesinin bir göstergesi olduğuna vurgu yapan Gerasimov, şöyle devam etti: “Ermenistan Savunma Bakanlığı temsilcileri her yıl Rusya Savunma Bakanlığı’nın büyük ölçekli etkinliklerine katılıyor ve delegasyonlar her zaman üst düzeyde temsil ediliyor. Savunma Bakanlığı’na bağlı üniversitelerde kalifiye personel (Ermenistan’dan gelen) yetiştirmeye devam ediyoruz.”

Atatürk'ün Katilleri

Rusya Genelkurmay Başkanı, 9. Moskova Uluslararası Güvenlik Konferansı, Uluslararası Ordu Oyunları ve Uluslararası Askeri-Teknik Forumu ‘Ordu-2021’in bu yıl düzenleneceğini hatırlatarak, “Bu etkinliklere Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nden heyet ve takımların yanı sıra ‘Batı-2021 stratejik komuta ve alt birimler tatbikatına’ katılacak bir birliği de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!