SON DAKİKA

Rusya Büyükelçiliği: Türkiye’deki Rusların durumu hakkında bilgi almak için temas halindeyiz

RİA Novosti’ye konuşan Kasimova, “Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) bu konuda hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarını durumuyla bağlantılı endişeleri temel aldı.

Bu haber 11 Ağustos 2017 - 22:32 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

RİA Novosti’ye konuşan Kasimova, “Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) bu konuda hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın, özellikle de çocuklarını durumuyla bağlantılı endişeleri temel aldı. Türk makamlarıyla ve Sağlık Bakanlığı ile irtibat halindeyiz. Rus turistlere tıbbi yardım sunulması için alınan önlemler hakkındaki bilgileri değerlendiriyoruz. Rus turistlerin hastalığı ve şikayetleriyle ilgili detaylı bilgi almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

‘RUS TURİSTLERİN TAHLİYE EDİLMESİNE GEREK GÖRÜLMÜYOR’

Kasimova, Rosturizm’in değerlendirmelerine göre Rus turistlerin tahliye edilmesine gerek görülmediğini de kaydetti.

Rusya’da geçen hafta sonu yayınlanan haberlerde Antalya’da tatil yapan birkaç Rus turistte koksaki virüsü bulgusuna rastlandığı belirtilmişti.

Atatürk'ün Katilleri

Daha sonra İzvestiya gazetesi, Türkiye’nin salgını gizlediğini iddia etmiş ve Kemer, Belek ve Side başta olmak üzere çeşitli beldelerdeki Rus turistlerin hastalık nedeniyle tatillerini yarıda kesmek zorunda kaldıklarını öne sürmüştü.

Çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyuran Sağlık Bakanlığı, Sputnik üzerinden Ruslara seslenmiş ve “Gönül rahatlığıyla gelebilirsiniz” mesajını göndermişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!