SON DAKİKA

Russian Helicopters: Rusya, çift amaçlı helikopterler konusunda Türkiye’nin taleplerini karşılamaya hazır

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi, Moskova’nın savaş helikopterlerinin satışı konusunda Ankara’yla görüşmeye hazır olduğunu duyurdu.

Bu haber 17 Kasım 2017 - 19:58 'de eklendi.

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Dairesi, Moskova’nın savaş helikopterlerinin satışı konusunda Ankara’yla görüşmeye hazır olduğunu duyurdu. 

Russian Helicopters, Sputnik’e verdiği mülakatta Rusya’nın şu anda Türkiye için hangi helikopterleri ürettiği ve ileriye dönük planları konusunda bilgi aktardı.

Şirketin basın dairesi, konuyla ilgili açıklamasında, “Şu anda Russian Helicopters Holdingi Türk işvereninin talebi doğrultusunda Ka-32А11VS helikopterlerinin satış kontratını uyguluyor. Elbette ki Türk işverenlerden Rusya’ya çift amaçlı helikopterler de dahil olmak üzere farklı helikopterlerle ilgili talep gelmesi durumunda şirketimiz, söz konusu helikopterlerin üretimini genişletmeye hazır” ifadelerine yer verildi.

Rusya’nın daha önce Türkiye’nin düzenlediği birçok silah ihalesine katıldığı biliniyor. Rusya’nın Kamov şirketi, daha önce Türkiye’nin taarruz helikopteri ihalesine ‘Ka-50-2 Erdoğan’ adını verdikleri helikopterle katılmış, ancak bu helikopterler için satış kontratı imzalanmamıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!