SON DAKİKA

Rus ve Türk parlamenterlerin görüşmesi, sıcak bir havada geçti

Rusya Devlet Duması Güvenlik, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkanvekili Alexey Vibornovi ile Bağımsız Devletler Topluluğu ve Avrasya Entegrasyon Komisyonu Başkanvekili Umakhan Umakhanov, ziyaret ettikleri Ankara’da, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Murat Baybatur ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu ile bir araya geldi.

Bu haber 19 Aralık 2017 - 0:01 'de eklendi.
Abone ol

Rusya Devlet Duması Güvenlik, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu Başkanvekili Alexey Vibornovi ile Bağımsız Devletler Topluluğu ve Avrasya Entegrasyon Komisyonu Başkanvekili Umakhan Umakhanov, ziyaret ettikleri Ankara’da, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Murat Baybatur ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Alpaslan Kavaklıoğlu ile bir araya geldi. Görüşmede, başta terörle mücadelede olmak üzere pek çok konu ele alındı.

RIA Novosti’ye konuşan bir kaynak, görüşmelerin sıcak bir hava içerisinde, iki halk arasındaki dostluğa dayanan karşılıklı anlayışı esas alarak geçtiğini söyledi.

Kaynak, bazı güçlerin Ortadoğu haritasını değiştirmeye çalıştığı bir dönemde IŞİD, PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerine karşı mücadelede Türkiye ve Rusya arasındaki işbirliğinin özel önem kazandığını kaydetti.

Kaynak, görüşmeler sırasında her iki tarafın, “günden güne güçlenen Rus-Türk dostluğundan rahatsız olanlara karşı” sürekli teyakkuzda olmaları gerektiğinin altının çizildiğini aktardı

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!