SON DAKİKA

RUS EĞİTİM VE BİLİM DENETİM SERVİSİ SİBER SALDIRIYA UĞRADI

Rusya Federal Eğitim ve Bilim Denetim Servisi (Rosobrnadzor), kurumun internet kaynaklarının dün ve bugün bilgisayar korsanlarının saldırılarına uğradığını bildirdi.

Bu haber 02 Haziran 2019 - 11:23 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rosobrnadzor’dan yapılan açıklamada, ‘Federal Eğitim ve Bilim Denetim Servisi ve ona bağlı        kuruluşlara ait internet kaynaklarının cuma ve cumartesi DDos saldırılarına maruz kaldığı’, saldırılarla ilgili verilerin güvenlik organlarına teslim edildiği kaydedildi. Siber saldırıların, 27 Mayıs-01 Temmuz arasında Rusya’daki liselerde düzenlenen birleşik devlet mezuniyet sınavlarının başladığı döneme denk geldiği dikkat çekti.

‘SALDIRILAR GEÇEN SINAV SONUÇLARININ İŞLENMESİNİ ETKİLEMEDİ’

Rosobrnadzor’dan basın mensuplarına yapılan açıklamadaysa, kuruma ait internet kaynaklarına yönelik dün ve bugün gerçekleştirilen siber saldırıların, Rusya genelinde düzenlenen birleşik sınavın sonuçlarının işlenme sürecini etkilemediği ifade edildi. Açıklamada, “Saldırıya karşı koyma araçları devreye alındı, bu sayede serverler çalışır ve Rosobrnadzor ile kullanıcılara erişilebilir durumda kaldı. Saldırı, geçen devlet sınavının sonuçlarının işlenmesini engellemedi” ifadelerine yer verildi. Rusya liselerindeki birleşik devlet mezuniyet sınavı, 27 Mayıs’ta coğrafya ve edebiyat sınavlarıyla başlamış, 29 Mayıs’ta matematikle devam etmişti. Dün ise mezun adayları kimya ve tarih sınavlarına katılmıştı. Rosobrnadzor’un verilerine göre sınava bu yıl toplam 750 bin kişi katılıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!