Privacy Policy Page
SON DAKİKA

RUM LİDERDEN AB’YE TÜRKİYE’Yİ DURDURUN ÇAĞRISI

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Avrupa Birliği’ne Doğu Akdeniz’deki çalışmaları nedeniyle `Türkiye’ye karşı sert tutum izlemesi´ çağrısında bulundu.

Bu haber 04 Temmuz 2020 - 20:21 'de eklendi.

Türkiye’nin sismik arama ve sondaj gemileriyle Doğu Akdeniz´de başlattığı çalışmaları durdurabilmek için her yolu deneyen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile telekonferans yöntemiyle görüştü.

Rum lideri Anastasiadis’in Michel ile görüşmesinde, “AB´nin, üye devletlerinin çıkarlarını koruyarak, Türkiye karşısındaki tutumunda daha katı ve kararlı olması gerekir” ifadelerine yer verdiği bildirildi.

‘BÖYLE DEVAM EDEMEZ’

Anastasiadis, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de engellenmesi gerektiğini ifade ederek, “Sanıyorum ki, herkesin de anladığı gibi, Avrupa Birliği´nin faaliyetlerinden, Türkiye´nin meydan okumalarıyla ilgili olarak, bunun artık böyle devam edemeyeceği gibi bir algı var” dedi.

Bunun Türkiye´yi tutumunu değiştirmeye zorlayacak bazı pratik önlemlere dönüşüp dönüşmeyeceğine dair bir soru üzerine ise Anastasiadis, “Bir etkiye sahip olması için, bu tarz girişimler olacağına inanmak istediğini” söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!