SON DAKİKA

Ruhsar Pekcan’ın Şirketine 1.4 Milyon Lira Devlet Desteği Verilmiş

Ticaret Bakanlığı görevinden alınan Ruhsar Pekcan’ın şirketi üzerinden bakanlığa 9 milyon TL dezenfektan satışı yaptığı ortaya çıkmıştı. Pekcan’ın şirketine 1.4 milyon TL de devlet desteği verildiği tespit edildi.

Bu haber 26 Nisan 2021 - 0:10 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü’nün internet sitesinde Özlem Güvemli’nin haberine göre, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlığına eşi Hasan Pekcan’ın ortağı olduğu Nanoksia Biyoteknoloji Şirketi’nden 9 milyon liralık dezenfektan aldığının ortaya çıkmasının ardından görevden alındı. Pekcan’ın görevden alınmasının ardından ise başka bir detay daha ortaya çıktı.

Şimdi de eski bakana ve eşine ait şirkete, pandemi nedeniyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından destek verildiği tespit edildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, resmi sitesinde Covid 19 ile mücadele kapsamında atılan adımları anlattığı bölümde “KOBİ Teknoyatırım Destek Programı” kapsamında dezenfektan, kolonya, koruyucu elbise, koruyucu gözlük, maske, eldiven gibi ürünleri üreten KOBİ’lere 6 milyon TL’ye kadar destek verildiği bilgisini paylaştı. Örnek olarak da Nanoksia şirketine verilen desteği gösterdi. Sitede “Tekirdağ ilinde ‘dezenfektan’ konusunda yatırım yapacak olan NANOKSİA Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin projesi destek kapsamına alınmış olup sağlanacak destek tutarı 1.443.998,40 TL’dir” denili

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!