SON DAKİKA

Ruhsar Pekcan’dan Giderayak 14 Atama

Ruhsar Pekcan’la ilgili yeni bir skandal ortaya çıktı, sahibi olduğu firmanın ürünlerini yönettiği departmana yüksek fiyata sattığı ortaya çıktı.

Bu haber 30 Nisan 2021 - 17:23 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Başında bulunduğu Ticaret Bakanlığı’na fahiş fiyatla sahibi olduğu şirketten mal sattığı ortaya çıkan Ruhsar Pekcan’a ilişkin yeni bir skandal ortaya çıktı. 

CHP Milletvekili Ali Öztunç, TBMM’de yaptığı konuşmada Pekcan’ın görevden alınmadan önce özel kalem müdürü dahil 14 personeli ticari ateşeliğe atadığını açıkladı.

”ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNÜ ROMA’YA GÖNDERMİŞ”

CHP milletvekili Ali Öztunç Mecliste yaptığı konuşmada “Sayın Bakan gitmeden önce ne yapmış biliyor musunuz arkadaşlar, değerli AK Parti milletvekilleri? Kendi özel kalem müdürü dâhil 14 personeli ticari ataşe olarak atamış, özel kalem müdürünü de Roma’ya göndermiş.

Atatürk'ün Katilleri

Ya olmaz, gerçekten olmaz; buna bir vicdan ‘Dur’ demelidir. O yüzden, Sayın Bakan Yüce Divana gitsin, yargılansın; ne olacak sanki? Gitsin, aklansın, gelsin. Aklanması sizin de işinize gelir, kendi işine de gelir. Yüce Divan’a gider, daha önce Mesut Yılmaz gitti, Koray Aydın gitti, orada yargılanır. Eğer gerçekten bir yanlışlık yoksa aslanlar gibi gelir, kendini temizlemiş olur ama bir yanlış da varsa bu millet adına hesap sorulur” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!