SON DAKİKA

RTÜK Harcamaya Doymuyor: Avrupa’ya 2.8 Milyon Liralık Çalıştay

RTÜK, “Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı” çalıştayının altıncısı için Sırbistan’ı tercih etti. Çalıştayların toplam maliyeti bu organizasyonla 2,8 milyon TL’ye ulaştı.

Bu haber 07 Haziran 2022 - 17:00 'de eklendi.
Abone ol

 Birgün Gazetesinden Mustafa Bildircin’in haberine göre;  Muhalefetin, “İktidarın sopası gibi hareket ettiği” gerekçesiyle eleştirdiği Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ile birlikte düzenlediği çalıştayın altıncısının maliyeti belli oldu. Dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen ilk beş çalıştay için 2 milyon 245 bin 290 TL harcayan idare, Sırbistan’daki çalıştay için de kesenin ağzını açtı.

RTÜK ve YEE ortaklığıyla düzenlenen, “Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe” isimli çalıştayların altıncısı için Sırbistan tercih edildi. Sırbistan’da düzenlenen çalıştay, Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe çalıştaylarının en maliyetlisi oldu.

Belgrad’da 26 Mayıs-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen çalıştayın ihalesi, 12 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Pazarlık yöntemi ile gerçekleştirilen ihaleye üç şirket teklif sundu. Teklifleri değerlendiren RTÜK, 23 Mayıs’ta Ulak Entertainment isimli şirket ile 649 bin 150 TL’lik sözleşme imzaladı. Sırbistan’da düzenlenecek organizasyon için imzalanan sözleşme ile birlikte Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe çalıştaylarının toplam maliyeti 2 milyon 894 bin 440 TL’ye ulaştı.

Sırbistan, RTÜK’ün en fazla para harcadığı ülke olurken çalıştay düzenlenen diğer ülkeler ve çalıştay maliyetleri şöyle kaydedildi:

•Belçika, Brüksel: 396 bin 350 TL

•Macaristan, Budapeşte: 395 bin 800 TL

•Romanya, Bükreş: 389 bin 750 TL

•Avusturya, Viyana: 632 bin 890 TL

•Fas, Kazablanka: 610 bin 500 TL.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR