SON DAKİKA

RTÜK, ‘CEBİMDE LİSTEM HAZIR’ DİYEN SEVDA NOYAN İÇİN HAREKETE GEÇİYOR

RTÜK, katıldığı canlı yayında 15 Temmuz’un kursaklarında kaldığını ve aralarında komşularının da bulunduğu 50 kişiyi öldüreceğini belirten Sevda Noyan ile ilgili kararını yarın verecek.

Bu haber 21 Mayıs 2020 - 21:43 'de eklendi.

CHP’li RTÜK üyesi İlhan Taşçı’nın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, “Cebimde listem hazır. Ailemiz 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan ile ilgili kararını yarın verecek. 

Taşçı, mesajında şu ifadeleri kullandı: 

“Cebimde listem hazır. Ailemiz 50 kişiyi götürür” diyen Sevda Noyan’ın sözleriyle ilgili RTÜK kararını yarın verecek. İzleme Dairesi raporunda, programa “yayınlar toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz” maddesinin ihlalinden ceza istedi”

1 İLA 5 ARASINDA PROGRAM DURDURMA CEZASI VERİLEBİLİR

İzleme Dairesi raporunda yer aldığı gibi “yayınlar toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz” maddesi uygulanırsa kanala yüzde 2 ila 5 arasında idari para cezası, 1 ila 5 arasında program durdurma cezası verilebilir.

NE OLMUŞTU?

Haber 7 yazarı Esra Elönü’nün, ÜlkeTV’de sunduğu Arafta Sorular Programı’na konuk olan yazar Sevda Noyan, son dönemde gündeme gelen darbe tartışmalarının ardından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı” diyerek şunları söylemişti.

“15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Boş bulunduk… Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın; bizim aile 50 kişiyi götürür. Bu konuda çok donanımlıyız maddi ve manevi olarak. Liderimizin yanındayız ve asla yedirmeyiz bu ülkede, onu söyleyeyim. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!