SON DAKİKA

RTE Külliyesi Sağlık Yerleşkesi İçin 16 Milyon 890 Bin TL Harcanacak

Marmara Üniversitesi, 2 milyar TL’ye inşa edilen Maltepe’deki Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ndeki Sağlık Yerleşkesi’ne giriş kapısı ve çevre duvarı yaptırılması için tam 16 milyon 890 bin TL harcayacak.

Bu haber 02 Eylül 2022 - 14:00 'de eklendi.
Abone ol

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Üniversite öğrencileri beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekerken Marmara Üniversitesi, inşaat işleri için kesenin ağzını açtı. Yoksulluk nedeniyle on binlerce gencin üniversiteyi bırakmak zorunda kaldığı ülkede Marmara Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne giriş kapısı yaptırmak için harekete geçti.

Marmara Üniversitesi, RTE Külliyesi Sağlık Yerleşkesi’ne çevre duvarı ve giriş kapısı yaptırılması amacıyla ihale düzenledi. İhale kapsamında 500 metre betonarme çevre duvarı, bin metre ferforje korkuluk, 50 metrekare de giriş kapısı yapılacağı bildirildi.

BEDEL 16,8 MİLYON TL

10 Mayıs’ta düzenlenen ihalede geçerli teklif sayısı iki oldu. Teklifleri değerlendiren idare, 30 Haziran’da nihai kararını verdi. Marmara Üniversitesi ile Kayacan İnşaat isimli şirket 30 Haziran’da 16 milyon 890 bin TL’lik sözleşme imzalandı. Giriş kapısı ve duvar inşaatlarının altı ayda tamamlanması planlandı.

Marmara Üniversitesi, 16,8 milyon TL’lik kapı ve duvar inşa ettireceği RTE Yerleşkesi’nin arazisini, üniversitenin Milli Savunma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve TOKİ ile imzaladığı 11 Nisan 2016 tarihli protokol ile devraldı. TOKİ’nin ihalesini gerçekleştirdiği alanın temel atma töreni, 29 Kasım 2019 tarihinde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

MALİYETİ 2 MİLYAR TL

Marmara Üniversitesi’nin eski rektörü Prof. Dr. Erol Özvar, rektörlük görevindeyken üniversitenin tüm fakültelerini 2023 yılında Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne taşımayı hedeflediklerini söylemişti. Külliye inşaatının toplam maliyeti ise 2 milyar TL olarak açıklanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR