SON DAKİKA

Ronaldo, CocaCola’yı Sert Vurdu: 4 Milyar Dolar Değer Kaybetti

Cristiano Ronaldo’nun basın toplantısında iki Coca Cola şişesini önünden kaldırıp “Su için” demesiyle ünlü içecek firması, toplamda 4 milyar dolarlık bir değer kaybına uğradı.

Bu haber 16 Haziran 2021 - 15:55 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Gazlı içeceklere karşı tutumuyla bilinen ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Macaristan maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısındaki hareketiyle çokça konuşuldu.

Turnuvanın sponsorlarından Coca Cola’nın iki şişesini kenara iten Ronaldo, “Su için” demişti.

Ronaldo’nun hareketi sosyal medyada gündem olurken, İspanyol Marca gazetesi, Coca Cola’nın hisselerinin de 56.10’dan 55.22 dolara düştüğünü bildirdi.

Böylelikle şirketin 242 milyar dolarlık hisseleri, 238 milyar dolara gerileyerek 4 milyar dolarlık bir değer kaybına uğradı.

Pogba da bira şişesini kaldırdı

​Öte yandan Ronaldo’nun bu hareketi sonrası diğer oyuncuların da benzer şeyler yapıp yapmayacağı merak konusuydu. İlk ‘taklit’ Fransız yıldız Paul Pogba’dan geldi. Dün EURO 2020’de takımıyla birlikte Almanya’ya karşı mücadele eden ve 1-0 galip ayrılan Pogba, basın toplantısında Cola Cola şişelerini değil ama turnuvanın sponsorlarından Heineken marka biraları kaldırdı. Bunu yaparken herhangi bir ifade kullanmayan Pogba’nın Müslüman olduğu için biraları kaldırdığı yorumları yapıldı.

Atatürk'ün Katilleri

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!