SON DAKİKA

Rize’de İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e Saldırı

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in İkizdere ziyaretinde AK Partili bir grup saldırı girişiminde bulundu.

Bu haber 20 Mayıs 2021 - 19:03 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat’ın taş ocağı için yapılan çalışmaya karşı direnen köylüleri ziyarete giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ilçe merkezinde AK Partili bir grubun sloganları ve sözlü sataşmalarıyla karşılaştı. 

Trabzon’dan kara yoluyla İkizdere’ye gelen Akşener’e bir grubun ‘terörle işbirliği’ suçlamasıyla yaptığı sözlü sataşma üzerine tartışma yaşandı. Grupla partililer ve polis arasında arbede yaşandı.

‘SİZİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM’

AK Partili bir kadın Akşener’e “PKK’yla işbirliği yapan, burada ne işiniz var sizin? PKK ile işbirliği yapmıyor mu bu, CHP’yle iş birliği yapmıyor mu bu? Açıklama yapar mısınız?” diye sordu. Bunun üzerine Akşener “Yapmıyorum kardeşim, bak ezan okunuyor. Nasıl bir iftira? Sizi Allah’a havale ediyorum. Ayıp, ayıp be. Megri megri’yi ben mi söyledim? Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttum? Haydi oradan” cevabını verdi. Grubun saldırı girişimi üzerine arbede yaşandı. Polisin araya girmesinin ardından olaylar sona erdi. 

Atatürk'ün Katilleri

Akşener ilçeden köylülerin bulunduğu alana gitti. Yöre halkından sadece Gürdere ve Cevizli köylülerinin alana girmesine izin verilirken, İYİ Parti heyeti de alınmadı. Alana sadece Akşener’in girmesine izin verildi.

İkizdere köylülerinin avukatlarından Yakup Okumuşoğlu ve İkizdere Dernekler Federasyonu Başkanı Ziya Yılmaz ve CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz de alana alınmadı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!