SON DAKİKA

RIFAT SERDAROĞLU’NUN KİŞİSEL SİTESİ KAPATILDI

Çoban Ateşi hareketinin lideri,eski sağlık ve devlet bakanı Rifat Serdaroğlu’nun köşe yazılarını yayınladığı kişisel sitesi mahkeme kararı ile kapatıldı.

Bu haber 28 Nisan 2019 - 14:10 'de eklendi. Son Güncelleme28 Nisan 2019 - 14:43
Abone ol

Rifat Serdaroğlu’nun kişisel sitesi rifatserdaroglu.com Ankara 2.Sulh Ceza mahkemesinin almış olduğu karar nedeni ile 28 Nisan 2019 günü erişime kapatıldı.Mahkeme Serdaroğlu’nun kişisel sitesini kapatırken vermiş olduğu aynı kararda Medya Siyaset ve ODATV’de yayınlanan yazılara da erişim engeli getirdi.

SİTE NEDEN KAPATILDI

Rifat Serdaroğlu 28 Nisan 2019 tarihinde kaleme aldığı “AK YARGI” başlıklı,Medya Siyasette de yayınlanan yazısında istihbaratçı Sabri Uzun’nu tutuklayan Ankara 7.Sulh Ceza mahkemesi hakimi Ali İde’nin Hakim olmadan önce  AKP Adıyaman eski gençlik kolları başkanı olduğunu yazmıştı.

Hakim Ali İde’nin AKP eski gençlik kolları başkanı olduğunu 27 Nisan 2019 tarihinde ODATV yazarı Barış Terkoğlu gündeme taşımış,medya siyaset olarak bizde haber yapmıştık.

Mahkeme Rifat Serdaroğlu’nun sitesini kapatırken bu haberler nedeni ile de Medya Siyaset ve ODATV’nin ilgili haberlerine erişim engeli getirdi.

RİFAT SERDAROĞLU: BİZİ SUSTURAMAYACAKLAR 

Konu ile ilgili Genel Yayın Yönetmenimiz Murat Selamoğlu’na açıklamalarda bulunan Rifat Serdaroğlu,alınan bu karara şaşırmadığını belirterek bizleri susturmak için her yolu deniyorlar ama başaramayacaklar ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

“15 Temmuz sonrası FETÖ’cu oldukları iddiasıyla, 5 binden fazla Savcı-Yargıç mesleklerinden atıldı.Bunlardan boşalan yerlere atanan hakim-savcının çoğunluğu AKP teşkilatlarında daha önce çalışan hukukçular.Stajları bittikten sonra bunlar ülkenin dört bir yanında mahkemelerde savcı-hakim olarak göreve başladılar.Sitemi kapatmaya neden olarak gösterdikleri yazımda da belirttim Adıyaman’ın bir ilçesinde görevli bir savcı var,savcının işi, benim yazılarımı bulup, Erdoğan’a hakaret etti diye dava açmak.Ben para ödemekten bıktım, Savcı takipten bıkmadı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Erişim engeli aldıran Ali İde’ye gelince Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlarından Sabri Uzun’u “FETÖ’ye yardım etmek ve Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan tutuklayan mahkemenin hakimi. Yeni Yargıçlardan! Göreve başlamadan evvel bu kişi AKP Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı idi!.Bu gerçeği yazmak neden suç olabilir ki.

Siteye erişim engeli sağlayan mahkeme kararına itirazımızı yapacağız.Hukukçularımız inceliyor.Yazılara daha öncede erişim engelleri getirildi,ama sitenin tümden kapanması kararının alınması anlaşılır gibi değil.

Bizleri susturamayacaklar,erişim engelini kaldırmazlarsa yeni bir site açar oradan devam ederiz.”

İŞTE MAHKEMENİN ALDIĞI O KARAR

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!