Rektör, Eski Şoförünü Üniversiteye Sekreter Yaptı

Depremin ardından zorunlu bağış kampanyası başlatan Muş Üniversitesi Rektörü Polat’ın eski şoförünü Sağlık Bilimleri’ne sekreter yaptığı ortaya çıktı.

Rektör, Eski Şoförünü Üniversiteye Sekreter Yaptı
Yayınlama: 04.03.2023
Düzenleme: 04.03.2023 13:33
135
A+
A-

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın üniversite personelinden zorla bağış toplamasının ardından yine tartışma yaratacak bir skandala imza attığı ortaya çıktı. 18 Mart 2015 tarihinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın, 2018 yılında kadar şoförlüğünü yapan Yasin Baba’yı Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Sekreteri yaptığı öğrenildi.

BirGün’ün ulaştığı Baba, “Rektörün şoförlüğünü yaptım ama 5 yıldır şef kadrosundaydım. 2018’de şef kadrosuna geçtim ve kadrom Eğitim Fakültesi’nde. Fakülte sekreterliği görevine de uygun görülerek atandım” ifadelerini kullandı.

Polat’ın deprem felaketinin ardından 17 Şubat tarihinde üniversite personeline bir yazı göndererek zorla bağış toplamasını BirGün ortaya çıkarmıştı.

Polat, “Dünyadaki hiçbir devlet böyle bir afetin yükünü tek başına taşıyamaz” diyerek zorunlu bağış kampanyası başlatmış “Şanınıza yakışanı yapın” demişti. Hatta Polat, hangi kadrodaki personelin ne kadar zorunlu bağış yapması gerektiğini de kendisi belirlemişti. Rektör, istediği parayı veren akademisyenlere ve personele “Ömür boyu şerefle sergileyecekleri bir takdirname takdim edeceğini” de açıklamıştı.

KAYNAK: BİRGÜN

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı