SON DAKİKA

“PROVOKATÖR EN VİCDANSIZ İTHAMDIR”

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen Hüda Par’ın yayın organı Doğru Haber’de yazan, Hizbullah’ın önde gelen isimlerinden Mehmed Göktaş “Provokatör en vicdansız ithamdır” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Bu haber 17 Kasım 2018 - 15:01 'de eklendi. Son Güncelleme17 Kasım 2018 - 16:24

Son dönemde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretler ve büstlerine saldırılar tartışılıyor. Yetkili makamlardan yapılan açıklamada saldırıların provokasyon, saldırganlarında provokatör olduğu söyleniyor.

Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen Hüdapar’ın yayın organı Doğru Haber’de yazan, Hizbullah’ın önde gelen isimlerinden Mehmed Göktaş “Provokatör en vicdansız ithamdır” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

“KENDİLERİ KİBİR SARAYLARINDA YAŞAMAYA DEVAM EDERLER”

Göktaş yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Birilerinin her hangi bir eylemi hakkında en kolay ve ucuz değerlendirme ‘bu bir provokasyondur, o bir provokatördür’ demektir. Bu beyefendiler böylece hem söz konusu eylemi mahkum etmiş olurlar, hem kendilerini bu eylemden uzak tutarlar, hem bu eylemi yapanları basit ve düşüncesizlikle itham ederek kendileri kibir saraylarında yaşamaya devam ederler. Bir de kendi korkaklıklarını bilgece örtmüş olurlar.”

“YANİ BİR ŞEYLERİ GÖZE ALMIŞLARDIR”

“Elbette provoke diye bir gerçek ve bunu gerçekleştiren provokatörler olabilir” diyen Göktaş yazısını şöyle sürdürdü:

“Fakat birileri hakkında bu hükmü verenler çok dikkatli olmak zorundadır. Ne acıdır ki bu ithama maruz kalanlar son zamanlarda hep Müslümanlar olmaktadır. Aklım erdi ereli Müslümanlar bu rejime karşı bireysel bir takım eylemler yapa gelmektedirler. İşin en acı tarafı rejimin polis ve yargısından önce çok bilmiş ağabeyleri tarafından ‘provokatör’ ithamıyla karşılaşmalarıdır. Bu tür eylemleri yapanlar zaten rejimin kendilerine nasıl muamele edeceğini biliyorlar ve buna karşı hazırlıklıdırlar yani bir şeyleri göze almışlardır.”

“SORUMLULARIN SUSKUNLUĞU VE HİÇ BİR HALT EDEMEMELERİ DEĞİL MİDİR”

Yazısında “Fakat çok sevdikleri hocaları ve ağabeyleri tarafından mahkum edilmeleri inanınız ki rejimin zulmünden çok daha ağır gelmektedir” diyen Göktaş şöyle devam etti:

“Evet, ortaya koyduğu eylem o an için İslam’a ve Müslümanlara bir şey kazandırmıyor olabilir hatta zarar da verebilir. Bütün bunlara rağmen bir Müslümanı provokatörlükle itham etmenin hesabı çok ağır olsa gerek. Hem Müslümanları bu şekilde bireysel eylemlere sevk eden asıl şey nedir biliyor musunuz? Bilenlerin, ağzına bakılanların, ithamcıların suskunluğu değil midir?

Bugün İslam dünyasında aşırılık diye isimlendirdiğimiz eylemlerin çıkış sebebi üst düzey sorumluların suskunluğu ve hiç bir halt edememeleri değil midir?

Son günlerde Türkiye’deki bu tür bireysel eylemleri göz önüne alarak İslam adına ahkam kesen ağabeylere diyoruz ki; kurulduğu günden bu yana bu rejimle, bu rejimin ideolojisiyle İslam’ın ve Müslümanların bir problemi yok mudur, söyleyeceği bir şeyi yok mudur? Siz bu konuda üzerinize düşeni yaptınız da eğer bazıları bununla yetinmediyse o zaman söylerim onlara ne söyleyecekseniz.

Son olarak şunun bilinmesini istiyoruz ki Müslümanlar asla provokatör değildir, onları bu şekilde vicdansızca ve Allah’tan korkmadan niteleyenler bunun hesabını veremeyeceklerdir.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!