SON DAKİKA

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı: Ne 'sözde'ler gördüm ama ben hâlâ hekimim!

"'Sözde' demekle hekimliğimizi, 'terörist sevici' demekle yaşamdan ve barıştan yana tutumumuzu değiştirebilmeniz mümkün değil"

Bu haber 26 Ocak 2018 - 23:46 'de eklendi.
Abone ol

Bir dönem İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanlığı da yapan, adli tıp, işkencenin saptanması ve rehabilitasyonları alanlarında dünyaca tanınmış bir uzman olan Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın barış çağrısı yapılan bir bildiri yayınlanmasının ardından Türk Tabipler Birliği (TTB) için kullandığı ifadelere tepki gösterdi. 

TIKLAYIN – Erdoğan'ın "Terörist seviciler" diye tepki gösterdiği Türk Tabipleri Birliği'nden 7 maddelik açıklama

Kişisel Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Fincancı, "Ne ‘sözde'ler gördüm 35 yıldır, ama ben hala hekimim hala savaşa ve hak ihlallerine karşı duruşumu sürdürüyorum en hakikisinden!” ifadelerini kullandı. 

“Sözde” demekle hekimliğimizi,”terörist sevici” demekle yaşamdan ve barıştan yana tutumumuzu değiştirebilmeniz mümkün değildir! https://t.co/OL5iKK5gcJ

— Sebnem KorurFincanci (@SKorurFincanci) January 26, 2018

Cumhurbaşkanı’nın TTB’ye yönelik olarak kullandığı ‘terör sevicileri’ ifadelerini de eleştiren Fincancı, "Hekimler her zaman savaşa karşı olmuştur,olmaya devam edecektir! “Sözde” demekle hekimliğimizi,”terörist sevici” demekle yaşamdan ve barıştan yana tutumumuzu değiştirebilmeniz mümkün değildir!” diye konuştu. 

Ne “sözde” ler gördüm 35 yıldır, ama ben hala hekimim hala savaşa ve hak ihlallerine karşı duruşumu sürdürüyorum en hakikisinden!

— Sebnem KorurFincanci (@SKorurFincanci) January 26, 2018

Erdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne: Terörist seviciler!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin (TTB), Zeytin Dalı Harekâtı'na ilişkin "Savaşa hayır, barış hemen şimdi!" açıklaması yapmasıyla ilgili olarak, şunları söylemişti:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

"Bazı kesimler bunu iyi duysunlar. Bugün operasyonun 7. günü. 343 terörist etkisiz hâle getirildi. Bundan rahatsız olan, sözde Türk Tabipleri Birliği gibi bir kesim 'savaşa hayır' diye kampanya yürütmek istiyor. Bu terörist sevicilerin bugüne kadar barışa evet dediklerini duymadık. Bunlar bugüne kadar güneydoğuda, doğuda, vatandaşlarım şehit edildi. İçeride olan terör uygulayıcılarına yönelik en ufak açıklama duyduk mu? Duymadık."

TIKLAYIN – Erdoğan'ın "Terörist seviciler" diye tepki gösterdiği Türk Tabipleri Birliği ne demişti?

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!