SON DAKİKA

PROF. DR. ÇOKUĞRAŞ: VAKA SAYISI BÖYLE DEVAM EDERSE BİR İKİ HAFTAYA KADAR İTALYA’YI GEÇERİZ

Katıldığı bir canlı yayın programında koronavirüse karşı alınan tedbirlere ilişkin konuşan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Haluk Çokuğraş, “Vaka sayısı böyle devam ederse bir iki haftaya kadar İtalya’yı geçeriz. Bu iş ricayla olmaz” uyarısında bulundu.

Bu haber 23 Mart 2020 - 20:32 'de eklendi.

Habertürk’te yayınlanan Teke Tek programında Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Haluk Çokuğraş, koronavirüsle mücadelede sokağa çıkma yasağının gerekli olduğuna dikkat çekti.

Çokuğraş, şunları kaydetti:

“Bu hastalığı önlemek istiyorsak sokağa çıkma yasağından başka çare yok. Bunun zorlukları var, biliyorum, ama başka çare yok. Bu salgının önünü başka türlü kesemeyiz. İtalya örneği önümüzde. Böyle giderse bir-iki haftaya kadar yoğun bakımlarda yer kalmaz. ‘Allahaşkına çıkmayın’ ricasıyla olmaz, böyle olmaz. Vaka sayısı böyle devam ederse bir iki haftaya kadar İtalya’yı geçeriz. Bu iş ricayla olmaz.

Hastanedeki yakınlarını görmek için ısrar edenler hastane güvenlik görevlisini bıçakladılar. Özellikle hastalığın yoğun olduğu yerlerde polise ihtiyaç var. Hekim olarak kendimizi güvende hissetmeliyiz.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!