SON DAKİKA

Polisan'ın kurucusu Necmettin Bitlis hayatını kaybetti

Bitlis, 89 yaşında yaşama gözlerini yumdu

Bu haber 24 Ekim 2017 - 12:39 'de eklendi.
Abone ol

Türk sanayisinin duayen isimlerinden, boya, kimya, tarım, tekstil, inşaat ve lojistik (liman işletmeciliği) olmak üzere altı farklı sektörde faaliyet gösteren Polisan Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlis, tedavi gördüğü hastanede dün akşam yaşamını yitirdi.

Bitlis’in cenazesi, 26 Ekim Perşembe günü, Teşvikiye camiinde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

Necmettin Bitlis, iş adamı olarak imza attığı başarılarının yanı sıra özellikle eğitim, kültür ve sanat alanlarında yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayırseverliği ile tanınıyordu.

Necmettin Bitlis kimdir?

Malatya’da 1 Aralık 1928’de doğan Necmettin Bitlis, İstanbul’da Ticaret Lisesi’ni bitirdikten sonra çalışma hayatına 1955 yılında başladı. Zeytinburnu’nda kiraladığı fabrikayı iplik, dokuma, apre ve boyanın yapıldığı kombine bir kumaş fabrikası haline getiren Bitlis, 1964 yılında Polisan’ı kurdu. Önceleri tutkal ve reçine üreten Polisan, 1985 yılında boya üretimine başladı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Son olarak Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Bitlis aynı zamanda; Polisan Kimya, Poliport, Polisan Tarım, Polisan Yapı, Şark Mensucat Yönetim Kurulu Başkanlığı, Polisan Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyordu. 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!