SON DAKİKA

POLİS AKADEMİSİ MEZUNİYET TÖRENİ YARIN CAMİ KÜLLİYESİNDE YAPILACAK

Hava şartları nedeniyle Ankara’nın en büyük konferans salonlarından birisini barındıran külliyenin tercih edildiğini belirtildi

Bu haber 25 Aralık 2019 - 19:17 'de eklendi.

T24’ün özel haberine göre, Emniyet teşkilatının amir ihtiyacını karşılayan Polis Akademisi, ilginç bir uygulamaya imza attı. Akademi başkanlığı, yarın yapılması planlanan mezuniyet törenini kendisine ait kampüs yerine Kuzey Ankara Cami Külliyesi’nde organize etti.

T24’ün edindiği bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 2019’da teşkilatın durumunu değerlendirmek üzere 81 il emniyet müdürünü Ankara’ya davet etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da konuşma yaptığı üç günlük toplantıya katılan davetli il emniyet müdürlerine dağıtılan programda Polis Akademisi’nin yarın yapılması öngörülen programına da yer verildi.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş’a doğrudan bağlı olarak faaliyet yürüten ve teşkilatta görev alacak amirlerin yetiştirilmesini sağlayan Polis Akademisi Başkanlığı, mezuniyet töreninin kendisine ait yerleşke yerine Kuzey Ankara Cami Külliyesi’nde gerçekleştirme kararı aldı.

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ile Polis Akademisi Başkanı Prof. Yılmaz Çolak’ın ev sahipliğinde planlanan mezuniyet töreni, il emniyet müdürlerin Ankara’da katılacakları son program olacak. Emniyet müdürleri, programa katılım için servis araçlarıyla camiye taşınacaklar.

Kaynaklar, hava şartları nedeniyle mezunların aileleriyle birlikte olmalarını sağlamak amacıyla Ankara’nın en büyük konferans salonlarından birisini barındıran külliyenin tercih edildiğini belirtti.

17-25 Aralık süreci sonrasında kapatılan Polis Koleji’nden gelen amir kaynağının kesilmesiyle birlikte sadece teşkilattan seçilen polis memurları ile üniversite mezunlarından seçilen adaylardan komiser yardımcısı yetiştiriyor.

Ankara’nın üçüncü büyük camisi olan Kuzey Ankara Merkez Camii ve Külliyesi, geçen mayısta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştı. Pursaklar ilçe sınırları içindeki cami ve külliyede 5 bin kişilik konferans salonu yer alıyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!