Privacy Policy Page
SON DAKİKA

PETROL TESİSİNE SALDIRIDA FLAŞ GELİŞME

Suudi Arabistan’da devlete ait petrol şirketin Aramco’nun üretim tesislerini vuran Husilerden yeni bir tehdit geldi. Yapılan açıklamada yabancıların bölgeyi terk etmeleri gerektiği belirtilerek, Aramco’yu yeniden vuracakları belirtildi.

Bu haber 16 Eylül 2019 - 19:43 'de eklendi.
Suudi Arabistan’a ait petrol tesislerinin vurulmasının yankıları sürerken, bölgede tansiyonu yükseltecek açıklamalar birbiri ardına geliyor. Husiler, tesislerin hâlâ hedef olduğu ve her an vurulabileceğini açıkladı.Reuters’ın son dakika olarak aktardığı habere göre Husiler, yabancıları bölgeyi terk etmeleri konusunda uyardı.Husilerin askeri sözcüsü Yahya Sarea, şirketin tesislerinin hâlâ hedeflerinde olduğunu ve her an tekrar saldırabileceklerini söyledi. Sarea, Twitter’dan yaptığı açıklamada Aramco’nun ülkenin doğusundaki tesislerine yapılan saldırıların normal ve jet motorlu drone’larla gerçekleştirildiğini duyurdu.Sarea, mesajında “Suudi Arabistan Yemen’deki saldırılarını ve kuşatmayı durdurmalı” dedi.

TRUMP: SİLAHLARIMIZ DOLU

ABD Başkanı Trump, Saudi Aramco’ya ait tesislerin vurulmasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalar yapmıştı.Trump mesajında, “Suudi Arabistan petrol sahası saldırıya uğradı. Faili bildiğimize inanmak için sebebimiz var, teyide bağlı olarak biz (hedefe) kilitliyiz ve silahlarımız dolu. Fakat (Suudi Arabistan) Krallık’tan bu saldırının müsebbibinin kim olduğunu duymayı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.Trump, Riyad’dan gelecek cevaba göre hangi koşullarda harekete geçeceklerini belirleyeceklerini bildirdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!