SON DAKİKA

Pentagon: ABD, Türkiye’ye füze savunma sistemlerinin sevkiyatını hızlandıracak

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Michael, “Türk yetkililere S-400 füze savunma sistemlerinin potansiyel satın alınması ile ilgili endişelerimizi ilettik.

Bu haber 12 Eylül 2017 - 23:52 'de eklendi.
Abone ol

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Michael, “Türk yetkililere S-400 füze savunma sistemlerinin potansiyel satın alınması ile ilgili endişelerimizi ilettik. NATO ile uyumlu füze savunma sistemi, Türkiye’yi, bulunduğu bölgede tüm tehditlerden korumak için en iyi alternatif olarak kalmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili ‘açık diyaloğun’ ve ‘ciddi bir takım savunma sistemlerinin satın alımında NATO ile uyumun korunmasının’ önemine dikkat çeken Michael, sözlerini şöyle sürdürdü: “ABD’nin ve Türkiye’nin savunma ve askeri ticaret alanında derin ve önemli ilişkileri bulunuyor. Türkiye, füze savunma sektörünün daha geniş ve uzun vadeli ihtiyaçları için ABD dâhil NATO müttefikleriyle birlikte füze savunma sistemlerini kullanmaya devam ediyor. ABD, imkânları dâhilinde Türkiye tarafından satın alınan sistemlerin sevkiyatının hızlandırılmasına bağlı.”

Türkiye’nin ‘NATO’nun kilit öneme sahip müttefiki’ olduğunu vurgulayan Michael, “Savunma alanında sıkı bir ortaklığa önem veriyoruz” diye konuştu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR