SON DAKİKA

”Paris’te Ulusal Meclis Yetkilileri, Resmi Heyetimize Randevu Vermedi”

Temaslarda bulunmak amacıyla Fransa’ya giden, TBMM Avrupa Ülkelerinde Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu’na Fransa Ulusal Meclisi’nde randevu verilmediği öğrenildi.

Bu haber 23 Ekim 2021 - 20:39 'de eklendi.
Abone ol

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, Avrupa Ülkelerinde Yükselen Irkçılık ve İslamofobi İnceleme ve Araştırma Alt Komisyonu oluşturulmuştu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bugün bir tweet atarak Fransa’da yaşanan bir gelişmeyi duyurdu. 

Tanal mesajında, “Paris’te Ulusal Meclis yetkilileri resmi heyetimize randevu vermedi. Ak Parti, ülkemizi yurt dışında itibarsızlaştırmış” dedi.

”FRANSA ULUSAL MECLİSİ RANDEVU VERMEDİ”

ANKA Haber Ajansı’nın sorusu üzerine Tanal, alt komisyon olarak 19 Ekim’de temaslarda bulunmak amacıyla Fransa’ya gittiklerini, ancak Ulusal Senato’daki Dostluk Grubu ile temasta bulunmalarına rağmen TBMM heyetine Fransa Ulusal Meclisi’nin randevu vermediğini söyledi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

”DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HERHANGİ BİR GİRİŞİMDE BULUNMADI”

Tanal, Paris Büyükelçisi Ali Onaner’in de aralarında bulunduğu TBMM heyetine randevu verilmemesine ilişkin olarak Dışişleri Bakanlığı’nın herhangi bir girişimde bulunmadığını savundu.

Tanal, Fransa’daki ziyarette kendisi dışında; TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı AKP Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, AKP İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, MHP İstanbul Milletvekili Memet Bülent Karataş’ın yanı sıra Paris Büyükelçisi Ali Onaner yer alıyordu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!