SON DAKİKA

Papa Namına Bastırılan Pulda Skandal Harita

Papa’nın Kuzey Irak Bölgesel yönetimini ziyareti esnasında büyük bir skandala imza atılarak, Papa’nın namına bastırılan pulda, Türkiye’nin bir bölümünü de içeren haritaya yer verildi

Bu haber 09 Mart 2021 - 3:02 'de eklendi. Son Güncelleme9 Mart 2021 - 14:08
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Papa Françesco’nun Kuzey Irak Bölgesel yönetimini ziyaretinde, Türkiye’ye yönelik karanlık planların da sahne aldığı skandallara imza atıldı.

Papa’nın Ortadoğu temasları kapsamında ziyaret ettiği Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi, Papa’nın ziyaretine binaen pul bastırdı. Bastırılan pulda Papa’nın figürüne yer verilirken, başının arkasında SKANDAL bir harita dikkat çekti.

Irak kuzeyinde bulunan Kürt özerk bölgesi Papa’nın ziyareti şerefine bastırılan hatıra pulunda Papa’nın başının üzerinde bulunan harita da Hatay, Sivas, Erzurum, Kars gibi bir çok ilimizin, sözde Büyük Kürdistan haritasına dahil edildiği görüldü.

PKK’nın, Türkiye’nin toprak bütünlüğüne yönelik bir terör örgütü olduğu biliniyordu ancak Kuzey Irak Bölgesel yönetiminin de benzer bir planı Papa’nın ziyareti münasebetiyle bastırdığı ve Papa figürünün arkasına gömülmüş haritada işlemesi büyük bir diplomatik skandal olarak değerlendirildi.

İŞTE O PUL VE SKANDAL HARİTA

Kaynak: AVAZTÜRK 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!