SON DAKİKA

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Kutluhan: ”Korona Hastasını Dua Göndererek İyileştirdim”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan katıldığı bir televizyon programında korona virüs hastasına ‘şifa duası’ gönderdiğini ve hastanın iyileştiğini söyledi.

Bu haber 21 Haziran 2021 - 20:09 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Usulsüzlükler nedeniyle görevden alınan Hüseyin Bağ’ın yerine atanan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan katıldığı bir televizyon programında korona virüs hastasına ‘şifa duası’ gönderdiğini ve hastanın iyileştiğini söyledi.

Ege TV’de Bakış Açısı programına katılan Kutluhan sosyal bilimler alanına ilişkin çalışmalara dair yaptığı konuşmada talep üzerine İlahiyat Fakültesi’nden dua siparişi verdiğini aktardı.

“ŞİFAYA SEBEP OLACAK DUALAR VAR”

Kutluhan, “Bir tıpçı olarak da bunları söylediğimiz zaman yani” diyerek güldü ve şöyle devam etti: “Ölüm oranımız Allah’a şükür düşük ama yine 50 binin üzerinde. Etrafında pandemiden dolayı ölmeyen yok. 

Bu pandemide İlahiyat Fakültesi ne yaptı? Değil mi? Benim bir arkadaşım Kovid oldu. Tedavisi belli ama benden şunu istedi; ‘Kovid’le ilgili dua var mıdır, bu desteği alayım.’ Direk Kovid’le ilgili dualar yok ama şifaya sebep olacak dualar var.”

Atatürk'ün Katilleri

“İLAHİYATÇI ARKADAŞTAN TEMİN ETTİM GÖNDERDİM”

Doktor Kutluhan “Ben de bir İlahiyatçı arkadaştan onu temin ettim gönderdim. Sonra şimdi iyileşti. Belki dualar sayesinde mi iyileştim demeye getiriyor bilmiyorum. Sizin sorunuza cevaben söylüyorum. İlahiyat sadece ibadetlere ilişkin bir fakülte değil” diyerek tarih alanında yapılan çalışmalarla konuşmasını sürdürdü.

İLAHİYAT FAKÜLTESİ KAZANANA BİLGİSAYAR HEDİYESİ

Atanan Rektör Kutluhan’ın göreve geldiğinde ilk icraatlarından biri de İlahiyat Fakültesi’ne ayırdığı kaynaklar olmuştu. Başka bir tartışma konusu olan proje de, İlahiyat’ı kazanan ilk 10 öğrenciye bilgisayar, hazırlık sınıfını ilk 10’da bitirene Ürdün’de dil eğitimi ve ilk 15’te bitirenlere de burs teşviği olmuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!