Privacy Policy Page
SON DAKİKA

PAKDEMİRLİ BASINI GÜVENLİK ZORUYLA SALONDAN ÇIKARDI

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 300 TIR’lık et ihalesini soran Fox Tv muhabirlerini davetli oldukları toplantıdan çıkarttırdı. Fox Tv çalışanları binaya girerken sorun yaşamadıklarını belirtti.

Bu haber 26 Ekim 2018 - 19:20 'de eklendi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Fox Tv çalışanlarını, davetli oldukları programdan kovdu. Fox Tv çalışanlarının daha önce iki kez sorduğu Et ve Süt Kurumu’nun 300 TIR’lık et ihalesi sorusunu yanıtlamayan Pakdemirli, gazetecileri akredite uygulamakla tehdit etmişti.Pakdemirli’nin katılacağı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu’nda, basına açık programına çağrılan Fox Tv çalışanları bakanın basın danışmanı Uğur Alıcı tarafından salondan çıkartıldı. Binaya girişte akreditasyon uygulanmadığını belirten muhabir Beril Oğuz ve kameraman Serhat Yağmur, salona girdikten sonra dışarı çıkartıldıklarını belirtti.

FATİH PORTAKAL: ASIL İŞİNİZE DÖNÜN

Fox Tv Ana Haber Bülteni sunucusu Fatih Portakal ise dün akşamki yayında, Pakdemirli’nin tutumunu eleştirdi. Portakal, “12 Eylül yasakçı zihniyetine geri dönüşüne bir örneğidir bu… 28 Şubat vesayetinin bir örneğidir bu… 2018 yılının 25 Ekim günü yaşanan bu olayı hiç unutmamak gerekiyor. Soru sormamız için ve bunu maskaralık olarak adlandıran seçilmemiş ama atanmış bir kişinin uygulamış olduğu hukuksuz yetkiyi görüyorsunuz. Bizi maskaralıkla suçlayan bu insanların aslında ne hale geldiklerinin kendi göstergeleridir. Verilemeyecek bir yanıtınız gerçekten olabilir mi sayın bakan? Çok merak ediyorum. Bunu yaparken kendinize zarar veriyorsunuz. Soru sormak için oradayız. Kimse bize şu haberi bu haberi yapın diye bir telkinde bulunmuyor. Ve sizler çıkıyorsunuz kafanıza göre akredite uyguluyorsunuz. Yazık asıl işinize dönün” dedi.

NE OLMUŞTU?

Fox TV muhabiri Beril Oğuz ve kameraman Serhat Yağmur, 300 TIR’lık etlerin ülkeye ihale edilmeden sokulduğu iddiasını bir etkinlik sırasında Pakdemirli’ye sormak istemiş fakat bakanın basın danışmanı Uğur Alıcı araya girerek soru sorulmasını engellemişti. Daha sonra aynı soruyu tekrar sormak isteyen muhabirlere Bakan Pakdemirli ‘bu yaptığınız gazetecilik değil maskaralık’ yanıtını vermişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!