SON DAKİKA

ÖZTRAK’TAN ÇETİNKAYA’NIN GÖREVDEN ALINMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

CHP MYK sonrası Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme dair açıklamalarda bulundu. Öztrak, “Çetinkaya’nın görevden alınması bağımsızlığın fiilen bittiğinin de göstergesidir” dedi. Öztrak’ın gündeminde ODTÜ’de yaşanan ağaç katliamı da vardı.

Bu haber 08 Temmuz 2019 - 15:43 'de eklendi.

Öztrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Merkez Bankası Başkanı görevden alındı. Bu ilk defa yaşandı. Bunun yarattığı güven erozyonu ekonomiyi etkileyecektir. Vatandaşlarımızı etkileyecektir.

Bu operasyonun tek açıklaması kurumsal hedeflere ulaşılamamasıdır. Merkez Bahnkası’nın kurumsal hedefi ne olabilir fiyat istikrarının sağlanması. Bugün ülkede yaşanan enflasyonun tek sorumlusu Çetinkaya mıdır?

Murat Çetinkaya’nın görevden alınması bağımsızlığın fiilen bittiğinin de göstergesidir. Artık Sarayın kibirli adamının elini tutan kalmadı. Merkez Bankası guvernörlüğüne kendini atayabilir.

Türkiye bir kez daha kendi hatalarının kurbanı olacaktır. Bunun sorumlusu her türlü denetlemeyi reddeden, kurum ve kurulları birer birer yok eden, Türkiye ekonomisini neoliberal popülizmin bataklığına batıran Saray’ın başıdır.

Türkiye bir kez daha kendi hatalarının kurbanı olacaktır. Bunun sorumlusu her türlü denetlemeyi reddeden, kurum ve kurulları birer birer yok eden, Türkiye ekonomisini neoliberal popülizmin bataklığına batıran Saray’ın başıdır.

Bugün Çorlu Tren faciaasının yıldönümü. CHP’nin hazırladığı rapor yaşananların bir felaket değil bir katliam olduğunu gösterdi. Verdiğimiz araştırma önergeleri AKP ve MHP tarafından reddedildi. Haklarını arayan aileler polisin baskısı ile karşı karşıya kaldı. Bakın tam bir yıl geçti adalet yerini bulmadı. Biz Çorlu’da yaşamını yitirenlerin aileleri ile mücadele edeceğiz.

Son bir yılda bu rejimin ülkeyi getirdiği nokta ortada. Deveye sormuşlar neren eğri diye, o da demiş ki benim nerem doğru. Bu sistemin tutar bir yanı yoktur.

ODTÜ’de öğrenciler yurt yapımına değil, yapıldığı yer ve KYK tarafından yapılmasına karşı. Bizim derneklerimiz bu yurtları yapmayla talip. KYK tarafından bu kadar büyük yurt yapılmak istenmesi bütünlüğü bozar. Çankaya Belediyesi’nin araçları içeri alınmadı. Niye ruhsat yok. Buna bile izin vermediler. Sabah Gülizar Biçer Karaca ve iki milletvekili arkadaşımız ordaydılar, yapılan zulüm hiç hoş değil.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!