SON DAKİKA

ÖZDAĞ’DAN FATİH TEZCAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Fatih Tezcan hakkında Twitter hesabından paylaştığı, “#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş halinden başka birşey değildir” sözleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu haber 30 Ekim 2018 - 16:37 'de eklendi. 40

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Fatih Tezcan hakkında suç duyurusunda bulundu.Tezcan’ın, Twitter hesabından yaptığı, “#29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka birşey değildir” paylaşımı tepkilere neden olmuştu.

Skandal paylaşımın ardından Özdağ, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin alenen aşağılamak, Atatürk’ün hatırasına umuma açık bir şekilde alenen hakaret etmek ve Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik veya aşağılaması” gerekçesiyle Fatih Tezcan hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tezcan, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Bir ülkede devletin yıkılması devlet törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa,

Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir” ifadelerini kullanmış, daha sonra gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırmıştı

Özdağ’ın Savcılığa verdiği suç duyurusu şu şekilde:

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın