SON DAKİKA

‘ORTA DOĞU’DAKİ TÜM ABD BİRLİKLERİ ALARMA GEÇTİ’

İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin öldürülmesinin ardından İran ile ABD arasında tırmanan gerilim sürüyor. Son olarak ABD’li yetkililer, Orta Doğu’daki ABD birliklerinin alarm durumuna geçtiğini bildirdi.

Bu haber 07 Ocak 2020 - 19:18 'de eklendi.

CNN International’a konuşan iki ABD’li yetkili, yaşanan gerilim nedeniyle Orta Doğu’daki tüm ABD birlikleri ve hava savunma bataryalarının pazartesi gecesi alarma geçirildiğini söyledi.

Habertürk’ün haberine göre, ABD’li yetkililer, istihbarat birimlerinin İran’ın insansız hava araçları ve balistik füzelerinin yerlerinde değişim gözlediğini belirtirken, bunun olası bir Amerikan saldırısına karşı bir önlem olabileceği gibi misilleme saldırısı için hazırlık da olabileceği belirtildi.

ABD’li yetkililer, bölgedeki acil saldırı tehdidi nedeniyle tüm Patriot bataryalarının da alarm durumunda bekletildiğini ifade etti. ABD kuvvetlerinin özellikle Irak, Kuveyt, Suudi Arabistan, BAE ve Ürdün’deki Amerikan birliklerinin durumunu yakından takip ettikleri bildirildi.

Dün ABD Denizcilik Yönetimi bölgede bulunan ticari gemiler için bir uyarı yayınlamış ve İran’ın bölgedeki Amerikan denizcilik faaliyetini hedef alabileceğini belirtmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!