SON DAKİKA

ORDU’DA ALTIN MADENİNE YAKIN ORMANDA ŞÜPHELİ YANGIN

Ordu’da siyanürle altın çıkarılan maden bölgesine 200 metre mesafede, Fatsa’ya bağlı Yukarıtepe ile Ünye’ye bağlı Sarıhalit mahalleleri sınırları içerisinde bulunan ormanlık alanda meydana gelen yangın şüphe uyandırdı. Ormanlık alanda 100 yıldır ilk kez meydana gelen yangının neden çıktığı henüz belirlenemezken, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, altın maden alanını genişletmek amacıyla yangının kasıtlı olarak çıkarılmış olabileceğini öne sürdü.

Bu haber 23 Mayıs 2020 - 2:13 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

ANKA’dan Mehtap Belen’in haberine göre; Ordu’da siyanürle altın çıkaran maden alanlarına tepkiler sürerken, bu kez de maden alanına yakın ormanda meydana gelen yangın dikkat çekti.

Ordu, Fatsa’ya bağlı Yukarıtepe ile Ünye’ye bağlı Sarıhalit mahallelerinin sınırları içinde bulunan ormanlık alanda, yağmurlu havada yangın çıkması şüphe uyandırdı.

100 YILDIR YANMAYAN ORMAN YANDI

Yangın bölgesine giderek incelemelerde bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, yüz yıldır bu bölgede orman yangını yaşanmadığına dikkat çekerek, “ Altın madeninin genişleme imkanının bulunduğu ormanlık alanda üstelikte yağmurlu bir havada yangın çıkması sabotaj ihtimalinin son derece yüksek olduğunu gösteriyor” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

YANGINA 1 GÜN SONRA MÜDAHALE EDİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Orman yangınına yetkililer tarafından bir gün sonra müdahale edilerek söndürüldüğünü kaydeden Adıgüzel, “Burada sabotaj ihtimalini araştırmayan, bu olayın  üstünü örtmeye çalışan herkes zan altındadır. Vatanımıza,  toprağımıza göz diken insanların neleri göze aldığını da herkesin görmesini istiyorum” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!