SON DAKİKA

ORC ARAŞTIRMA’DAN GENEL SEÇİM ANKETİ

ORC araştırma “Bu Pazar Milletvekili genel seçimi olsa, hangi partiye oy verirsiniz” anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Anket sonuçlarına göre bu pazar seçim olsa AK Parti’nin oyu %30,6, CHP’nin oyu ise %26,5…

Bu haber 11 Eylül 2019 - 17:16 'de eklendi. Son Güncelleme11 Eylül 2019 - 17:25
Abone ol

AK Parti’nin oyunun ilk kez bu kadar çok düştüğü anket sonuçlarına göre, Eski Bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurması ile ilgili de ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Anket sonuçlarına göre, Ali Babacan’ın parti kurması halinde “oy verebilirim” diyenler yüzde 11.6 iken, Davutoğlu’na ise yüzde 8.5’lik kesim “oy verebilirim” dedi.

Bu pazar seçim olsa sorusuna ise verilen yanıtlar sonrası son oy durumu şöyle oldu:

AK Parti: %30,6
CHP: %26,2
MHP: %14,2
HDP: %8,1
İP: %3,9
SP: %1,7
Diğer: 0,8
Kararsız: 14,2

İşte ORC Araştırma’nın yaptığı anketin sonuçları:

ORC’nin kamuoyu araştırmasında seçmenlere eski Bakan Ali Babacan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı siyasi partilere oy verip vermeyecekleri de soruldu.

Ali Babacan barajı geçecek bir oy oranına sahip görünürken, Ahmet Davutoğlu hüsrana uğrayacak. Ankete katılanların yüzde 11.6’sı Ali Babacan’a oy veririm derken, Ahmet Davutoğlu’na oy veririm diyenlerin yüzdesi 8.5’te kaldı.

Öte yandan son günlerde yine kamuoyunca oldukça yer tutan kadına şiddet ve çocuk istismarları haberlerinden yola çıkarak ankete katılanlara idam cezası da soruldu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!