SON DAKİKA

OPERASYON SONUCU 13.YY’DAN KALMA İBRANİCE YAZILI KİTAP ELE GEÇİRİLDİ

Gaziantep’te İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 13. yüzyıldan kalma İbranice yazılı kitap ele geçirildi. Suriye uyruklu A.E., düzenlenen operasyonla gözaltına alınırken kitaplar Gaziantep Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi. El yazısı ile yazılmış kitapta, İbranice cümlelerin yanı sıra yine elle çizilmiş resim ve figürlerin de olduğu gözlendi.

Bu haber 17 Ekim 2018 - 14:17 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Suriye’den getirildiği tahmin edilen kitaplarda İncil’de yer alan dini figürler yer alıyor. Figülerin benzerliği sebebiyle kitapların el yazması İncil olabileceği düşünülüyor. Suriyeli adam, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, inceleme altına alınan kitabın nereye ya da kime götürüldüğü bilgisi paylaşılmadı.

Gaziantep’te jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda ele geçirilen ve İbranice el yazısı ile dini resim ve figürlerin yer aldığı kitap, incelenmek üzere müze yetkililerine teslim edildi. Gaziantep’te İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Şahinbey ilçesi Akyol Mahallesi’nde yaşayan Suriye uyruklu A.E.’ye yönelik düzenlediği operasyonla, 13. yüzyıldan kaldığı ve İbranice yazıldığı tahmin edilen 2 adet kitap ele geçirmişti.

Gözaltına alınan Suriyeli şahıs, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, kitaplar ise Gaziantep Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.

KİTAPLAR İNCELENECEK

Suriye’den getirildiği tahmin edilen kitaplar eski, yıpranmış görüntüsü ve İbranice yazısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca İncil’de bulunan dini figür ile resimlerin benzerinin de yer aldığı kitapların el yazması bir İncil olup olmadığı yönünde araştırma yapılıyor. Müze Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alınan kitap ile ilgili inceleme başlatıldı.

 

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!