SON DAKİKA

Önceki Dönem AKP’li Niğde Belediyesi’nin Yap-Boz’ İşi Pahalıya Patladı

Niğde Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı AKP’li Faruk Akdoğan’ın belediyenin önündeki park alanını ve 50-60 yıllık çınar ağaçlarını keserek otoparkı çevirdiği bölge, mevcut AKP’li başkan tarafından yeniden ihale edildi. Bölge tekrar yeşil alana çevrilecek.

Bu haber 10 Temmuz 2021 - 0:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sözcüden Müslüm Evci’nin haberine göre, 2017 yılında görevinden istifa eden Faruk Akdoğan’ın yerine göreve getirilen AKP’li Belediye Başkanı Rıfat Özkan, otoparka çevrilen alanla ilgili yeni bir düzenleme yaparak meydana seyyar çiçeklik ve banklar koydurtmuştu. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Niğde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan AKP’li Emrah Özdemir ise otoparka çevrilen alanı tekrar yeşil alana çevirmek için çalışmalara başladı.

“O DÖNEMDE AĞAÇLARIN KESİLMESİNE SESİNİ ÇIKARMADIN, BURAYA OTOPARK YAPTINIZ” 

Belediyenin yap-boza dönen belediye önündeki çalışmalarına tepki gösteren CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, otopark alanının yeniden yeşil alana çevrilmesi için 11 milyona ihale edildiğini söyledi. AKP’li Belediye Emrah Özdemir’e çağrıda bulunan Erhan Adem, şunları söyledi:

“Sayın Niğde Belediye Başkanı Özdemir, buralar senin il başkanlığı döneminde senin belediye başkanın, AKP’li belediye başkanı. Buralar, yeşil alandı, ağaçlar vardı. Güzel bir alandı. İnsanlar gelip, burada dinleniyordu. O dönemde ağaçların kesilmesine sesini çıkarmadın. Buraya otopark yaptınız. Milyonlarca lira para harcadınız. Düzen aldıramadınız. Şimdi üzerine beton attırıp, betonları sıyırıp, tekrar yeşil alana çevirmeye çalışıyorsunuz ve 11 milyon TL’ye ihale ettiğin bilgisini aldım. Yazık değil mi? O zaman neden ses çıkarmadın ağaçların kesilmesine? Şimdi tekrar yeşil alana çevirmeye çalışıyorsun. Bu milletin parası bu kadar bol mu? Bu milletin parasını buralara heba etmek, yazık değil mi? Bence, başka şekilde değerlendirilmeli. Yazık çünkü. Şu hale bak.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!