SON DAKİKA

OLASI ASKERE ÇAĞRILMA DURUMU İÇİN SİVİL PİLOTLAR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), 926 Sayılı TSK Personel Kanunu’nun ‘Ek Geçici 98. Madde’si kapsamında, sivil havacılık şirketlerinde görev yapmakta olan pilotların olası askere çağrılma durumu için tüm havayolu şirketlerinin katılımıyla bir toplantı yaptı.

Bu haber 02 Haziran 2019 - 11:03 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Toplantıya, ACT Air, Corendon, MNG, Onurair, Pegasus, Sunexpress, Tailwind ve THY’den Uçuş İşletme Başkanı, Uçuş İşletme Direktörü, Uçuş İşletme Başkan Yardımcısı, Tip Müdürü ve Ekip Planlama mevkilerindeki pilotlar katıldı.

Yapılan açıklamada, bu toplantının konuyla ilgili Mart 2019 içerisinde başlatılan girişimin bir devamı olduğu belirtilerek, “20 -21 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşecek olan Zorunlu Hizmet Çalıştayının bir hazırlığı kapsamında icra edilmiştir. Toplantıda bahse konu kanunun uygulanmasının öncelikle meslektaşlarımız ve havayolu şirketlerimizde yaratacağı etkiler ve ortak çözüm yolları    değerlendirilmiştir. Toplantıya katılan birimler arasında etkin iletişim kanalları tesis edilerek, ilgili süreçte çalıştaya yönelik ve çalıştay sonrasında işbirliği ve koordineli çalışma konusunda fikir birliği sağlanmıştır” denildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!