SON DAKİKA

ÖKÜZE CİLVE YAP DEMİŞLER YATMIŞ YUVARLANMIŞ

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 19:39 'de eklendi. Son Güncelleme29 Temmuz 2017 - 19:45
Abone ol

Meral Akşener için “Gladyonun kraliçesi” diyen Doğu Perinçek’i eleştiren Yavuz Selim Demirağ’a Aydınlık’tan ağır eleştiriler geldi. “Öküz” ve “Gladyonun kraliçesinin soytarısı!” denildi.

Utku Reyhan imzalı yazıda, Demirağ için “Haddini aştın, sınırını bil!… Biz de Demirağ’ın hırsız, dolandırıcı ya da kadına şiddet uygulayan bir vandal olduğunu iddia edebilirdik. “ dedi.

Selim Demirağ’a ağır hakaretlerle saldıran Reyhan, “Doğu Perinçek, tamamı ABD tertipleriyle ömrünün 14 yılını zindanlarda geçirdi. Peki, sen kimsin Demirağ? Müzevir beyefendi pişpirik masasından kafasını kaldırsa, velinimeti Meral Akşener’in aksine, Doğu Perinçek’in ABD basınında mütemadiyen hedef gösterildiğini görürdü.” dedikten sonra “Yavuz Selim Demirağ iyi dinle: Türk milliyetçilerini ABD planlarına çekme çabasındasınız. Yeni bir tür bonzai vakası. Türk milliyetçiliği, Erdoğan karşıtlığı üzerinden yavaş yavaş ABD planlarına çekilmek, hazırlanmak, uyuşturulmak isteniyor. Ancak imkânsız… Yavuz Selim Demirağ, yol yakınken dön deriz. Senin kadar vicdansız değiliz, FETÖ’cü olmadığın halde sana FETÖ’cü demeyiz. Ancak FETÖ’nün yeni iktidar araçlarına bu kadar yanlarsan, yarın seni kim kurtarabilir?” diye ekledi.

İşte o yazı:  ÖKÜZE CİLVE YAP DEMİŞLER YATMIŞ YUVARLANMIŞ

Yavuz Selim Demirağ üzerine

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’i “Amerikancı” ilan etmiş. Demirağ’ın nasırına basılmış gibi saldırganlaşmasının sebebi Doğu Perinçek’in Meral Akşener’i “Gladyo’nun Kraliçesi” ilan etmesi. Fakat Demirağ, Akşener’e tetikçilik yapayım derken, Vatan Partisi’ne saldırılabilecek en elverişsiz noktadan saldırmış. Amerikancılık! Çok zavallıca değil mi?

Doğu Perinçek’in Amerikancı olmadığını burada kanıtlayacak değiliz. Çünkü Doğu Perinçek’in ömrü ABD ile mücadeleye adanmış bir ömürdür. Yalnızca Perinçek’in değil Vatan Partisi’nin tarihinde aksini bulmanız mümkün değil. Hatta Türkiye’de Amerika’nın aleyhine ne varsa altında Aydınlıkçıların imzası vardır.

Yani Demirağ, Doğu Perinçek’e en düşman olanları bile inandıramayacak bir iddiayla karşımızda. Büyük vasatlık. Akşener’e “kurmaylarını” gözden geçirmesini öneriyoruz. Psikolojik Savaş elemanının bile bir kalitesi olur. Cilve yap deyince, yuvarlanmaya başlamaz.

ÖLÜLERİN ARKASINA SAKLANAN KORKAK

Yavuz Selim Demirağ’a yalnızca şunu soralım: Türkiye’nin 70 yıla yaklaşan NATO güdümlü “Küçük Amerika” sürecinde ömrünü zindanlarda geçiren Amerikancı var mıdır? Amerikancıları görmek için bu 70 yılın iktidarlarına ve iktidar ortaklarına (Referans gösterdiği Merhumlar da dâhil) bakması yeterli olur. Amerikan karşıtlarını görmek içinse bakılacak yer belli, Vatan Partisi.

Doğu Perinçek, tamamı ABD tertipleriyle ömrünün 14 yılını zindanlarda geçirdi. Peki, sen kimsin Demirağ? Kafasını pişpirikten kaldırmayan sen, Doğu Perinçek’e “Amerikancı” diyorsun! Onu da kendin söyleyecek tıynette olmadığın için cevap veremeyecek ölülere söyletiyorsun. Haddini aştın, sınırını bil! Ya da anlayacağın şekilde söyleyelim: İhaleye girdin ama kozun yanlış. Bu eli oynamana bile gerek yok. Yaz: -8!

Normalde namus, ahlâk, onur gibi değerlere sahip bir insanın bunu kanıtlamasını beklersiniz. İki gün süren Demirağ zırvalarını okuyanlar, bu iddiaya ilişkin bir kanıt bulamadılar. Elbette, “bana Alpaslan Türkeş öyle söylemişti” dedikodusu dışında. Ha bir de Gün Zileli müptezeli var ki, ona geleceğiz.

MÜZEVİR MÜZEYYEN

Mahallenin Muhtarları dizisindeki Müzevir Müzeyyen misali. Çok basit, bugün hayatta olmayan Alpaslan Türkeş ve Kemal Ilıcak’ı delil göstererek, Perinçek’i Amerikancı ilan et! Aynı ahlâka sahip olsak biz de Demirağ’ın hırsız, dolandırıcı ya da kadına şiddet uygulayan bir vandal olduğunu iddia edebilirdik. Üstelik hayatta olmayan değil hayatta olan

kişilere bile dayandırabilirdik iddiamızı. Ancak elbette bunu yapmayacağız. Biz Demirağ’ın “objektif Amerikancılığını” yazacağız. Kanıtlı, belgeli.

ABD’NİN AKŞENER AŞKI

Yavuz Selim Demirağ neden coşmuş olabilir? Sebep basit: Doğu Perinçek’in Meral Akşener’i “Gladyonun Kraliçesi” ilan etmesi.

Peki, Doğu Perinçek Meral Akşener’i neden “Gladyo’nun Kraliçesi” ilan etti? O da basit.

Çünkü TIME dergisi Akşener’i göklere çıkarıyor, “Demir Leydi” ilan ediyor, “Asena”yı geleceğin Cumhurbaşkanı diye millete kakalıyor. (İnsanın aklına Erdoğan’ın ABD basınında “geleceğin Başbakanı” diye parlatılması geliyor.)

Çünkü ABD derin devleti CFR’nin yayın organlarından Foreign Policy, Akşener’i Türk milletine umut olarak pazarlıyor. (Peki, Doğu Perinçek ABD basınında haber olmuyor mu? Elbette oluyor, her gün oluyor. Müzevir beyefendi pişpirik masasından kafasını kaldırsa, velinimeti Meral Akşener’in aksine, Doğu Perinçek’in ABD basınında mütemadiyen hedef gösterildiğini görürdü)

Çünkü dün “Bağlamacı Selocan” güzellemesi yapan “merkez basın”,bugün de “Delikanlı kadın Meral” pohpohlamasının peşinde!

Çünkü FETÖ’nün kapatılan dergisi Aksiyon, bu “mert kadını” manşetlerinde öve öve bitiremedi. (Ha, Doğu Perinçek Aksiyon’a kapak olmadı mı? Oldu tabii. Ama Akşener gibi göklere çıkartılarak değil, “Türkiye’nin Pol Pot’u” ilan edilerek)

DEMİRAĞ’IN ZEKÂSINA UMUTSUZCA SESLENİYORUZ

Yavuz Selim Demirağ’ın bir zekâsı olduğuna eminiz. O zekâ en azından şunu hesap edebilir:

Vatan Partisi Amerikancı olsa, Ergenekon tertibinin hedefi olmazdı.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, Ermeni Soykırımı yalanını çürütmezdi.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, basın ambargosu uygulanmazdı.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, Kılıçdaroğlu gibi The Guardian’da ülkesini şikâyet ederdi.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, ‘TIME’lar, ‘Foreign Policy’ler, ‘Aksiyon’lar bizi Akşener gibi kutsardı. (Allah göstermesin, amin!)

Vatan Partisi Amerikancı olsa, 15 Temmuz’a hükümetten önce tepki vermezdi.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, PKK ile mücadeleye “Erdoğan’ın Savaşı” der, Mehmetçiği arkadan vururdu.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, İran, Irak, Suriye, Rusya, Çin dostluğu için çabalamazdı.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, AB üyeliği için yırtınırdı.

Vatan Partisi Amerikancı olsa, ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılır, “Nazlı Ilıcak Buradaaaa” diye bağırırdı. HDP’li (PKK’lı!) vekiller tahliye edilsin diye Maltepe manifestoları yayınlardı!

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Vatan Partisi Amerikancı olsa, “yürü be PYD, ne güzel ABD sana kamyon kamyon silah veriyor, aslan özgürlük savaşçıları” derdi!

Ve son olarak, Vatan Partisi Amerikancı olsa, avuçları patlarcasına, hunharca Akşener’i alkışlardı!

GLADYO’NUN KRALİÇESİ’NİN SOYTARISI

Bunları bilmiyor mu Demirağ? Bal gibi biliyor. O halde neden bizleri Amerikancı ilan ediyor? Çünkü girdiği sürecin sonucu bu. Çünkü Gladyo’nun Kraliçesi ile saf tutanlar, doğal olarak onların ağzıyla konuşur. Bu ülkede Aydınlıkçılara kim çamur attıysa ya Amerikancı çıkmıştır ya da bir süre sonra Amerikancı olmuştur. Bizden söylemesi Demirağ. Gittiğin yolun sonunda “Gladyo’nun prensi” olmak var. Gerçi o kadar vasatsın ki varabileceğin mertebe ancak “Gladyo’nun soytarılığı” olabilir. Tercih senin.

KİMLER VATAN PARTİLİ OLAMAZ

Demirağ’ın yazısında tek doğru var. Vatan Partisi’nin bazı kişileri ajan, hain diyerek uzaklaştırdığını söylüyor. Helal olsun, doğruya doğru! Nadiren çıksa da oluyor.

Vatan davası olmayan Vatan Partisi’nde olamaz. Mehmetçikle aynı mevzide olmayanın yolu açık olsun.

Erdoğan’a muhalefet edeceğim diye, 15 Temmuz gecesi ekranda FETÖ demekten imtina eden sözde “aydınlar” da bizden uzak olsunlar! Yanımızda tutamayız.

Uzaklaştırdıklarımız var elbette. Mesela Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı öldüren DHKPC’lileri teşhir ettik diye bana çıkışan, teröristleri “devrimci çocuklar” ilan eden pamuk sakallı ağabeyimiz vardı. Onlar mesela, Vatan Partisi’nde barınamaz.

Demirağ’ın yazısında referans gösterdiği Gün Zileli gibiler mesela. Onlar da barınamaz. Çünkü Vatan Partisi’nde vatansız anarşistler, müptezeller olmaz.

Anlaşılan Demirağ bu döküntüleri seviyor. Hemen Akşener Partisi’ne kayıtlarını yapsın derim. Bir anarşist, bir kontrollü darbeci, bir Mehmetçik düşmanı birleşir, Erdoğan düşmanlığı çatısı altında milliyetçilik oynarlar. Çok eğlenceli görünüyor.

ABD’NİN İKTİDAR PROJESİ VE BONZAİ TORBACISI

İşin özeti şu: Doğu Perinçek Akşener’e “Gladyo’nun Kraliçesi” dedi. Çünkü ABD’nin CHP ve HDP ile koalisyon ortağı yapmak istediği güç belli, Meral Akşener Partisi. 1995’te Çiller, 2002’de Erdoğan, 2015’te Demirtaş nasıl parlatıldıysa, aynı operasyonun Akşener üzerinden yapıldığını görüyoruz.

ABD boş durmuyor. Sürekli seçenekler üretiyor. Darbeyle yapamadığı yeni BOP Eşbaşkanlığını, başka formüllerle dayatıyor:

CHP + HDP(PKK) + Meral Akşener + Abdullah Gül + FETÖ

Vatan Partisi bu denklemin karşısında. Vatan Partisi bu denklemi bozacak!

Üstelik sözde Erdoğan iktidarını yıkmak için üretilen bu formül, Erdoğan iktidarını yeniden üretmekten başka bir işe de yaramaz. PKK ve FETÖ’yü yanına kim alırsa Türk milleti karşısındakine oy verir. 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki farktır bu! Çok basit.

Türk vatanseverliğini PKK ve FETÖ ile yan yana getirmelerine izin vermeyeceğiz. Akşener ve ekibini öyle teşhir edeceğiz ki, ısrar edenler milletin yüzüne bakamayacak hale gelecek. Asena pozlarıyla, ülkücü delikanlı edalarıyla kimseyi kandıramayacaksınız.

Yavuz Selim Demirağ iyi dinle: Türk milliyetçilerini ABD planlarına çekme çabasındasınız. Yeni bir tür bonzai vakası. Türk milliyetçiliği, Erdoğan karşıtlığı üzerinden yavaş yavaş ABD planlarına çekilmek, hazırlanmak, uyuşturulmak isteniyor. Ancak imkânsız.

MİLLİYETÇİLER İKNA OLMAYACAK

Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yürü, ayaklarına kurban”mesajları göndererek alkışladığı “Adalet Yürüyüşü’’ne ne demeli Demirağ? Senin de övgülere boğduğun o yürüyüş. PKK’lı milletvekilleri serbest bırakılsın, bütün FETÖ’cüler işlerine iade edilsin, PKK’lı, FETÖ’cü, MLKP’li, DHKPC’li “gazeteciler” serbest bırakılsın “manifestosuyla” biten o tuhaf yürüyüş?

Siz böyle milliyetçiler misiniz? Bu manifestoyu Akşener ve Demirağ gibiler dışında alkışlayacak milliyetçi olabilir mi? Demirtaş’a özgürlük, parti programınıza mı girecek? Nazlı Ilıcak? O da mı adalet talebinize dâhil?

Yazın kenara Gladyo’nun ‘dişi kurdunun’ sahte milliyetçileri. Türk vatanseverliğini ABD’nin iktidar planlarına alet edemeyeceksiniz. Yavuz Selim Demirağ, yol yakınken dön deriz. Senin kadar vicdansız değiliz, FETÖ’cü olmadığın halde sana FETÖ’cü demeyiz. Ancak FETÖ’nün yeni iktidar araçlarına bu kadar yanlarsan, yarın seni kim kurtarabilir? Bu lekeyle nasıl gezersin? O zaman geçmişin seni kurtarır mı? Biz sana Nasreddin Hoca misali öğüt verebiliriz. Hani testi kırılmadan!

 

Parlamentohaber.com

 

 

 

 

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR