SON DAKİKA

#OkullardaANDIMIZOkutulsun HASHTAG’I İLE SOSYAL MEDYA YIKILIYOR!

Sosyal medya 2013 yılında kaldırılan ‘Andımız’ın okullarda yeniden okutulması için ayağa kalktı. #OkullardaANDIMIZOkutulsun hashtagi Twitter’da TT olurken, çok sayıda kullanıcı konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Bu haber 06 Eylül 2018 - 13:31 'de eklendi. 55

5 sene önce kaldırılan Andımız’ın tekrar okunması için harekete geçen sosyal medya kullanıcıları, Twitter’da #OkullardaANDIMIZOkutulsun hashtag’i altında yorum yağdırıyor.

Sözcü gazetesi bugün ‘Açılım yüzünden kaldırılan Andımız yeniden okunsun’ manşetiyle çıkarken, 2013 yılında kaldırılan Andımız’ın tekrar okunması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çağrıda bulundu.

Çocuklarımız vatan, millet, Atatürk ve insan sevgisini haykırsın. Atatürk’ün mirası yaşasın” denilen söz knousu haberde öte yandan şunlar kaydedildi:

“Milli Eğitim Bakanlığı geçen hafta yönetmelik yayınladı. Ulusal bayramalrın okullarda kutlanmasının ve Atatürkçülük’ün derslere girmesinin önünü yeniden açtı. Olumlu karşılanan bu adımların ardından sırada Andımız var.

“ÇAĞRIYA KULAK VERİN”

Şimdi Bakan Ziya Selçuk’a Andımız için çağrı yapılıyor. Vatandaş, ‘Atatürk’ün 80 yıllık mirası olan ve 2013’te açılım uğruna kaldırılan Andımız okullarda yeniden okutulsun. Madem açılım bitti, andımız geri dönsün’ diyor.”

2013 YILINDA KALDIRILMIŞTI

2013 yılında Başbakanlık görevindeyken Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi’nde Andımız’a yönelikte bir madde çıkmış, Andımız uygulaması önce ortaokullarda ardından ilkokullarda tamamen kaldırılmıştı.

ERDOĞAN ‘ANDIMIZ’ İÇİN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her sabah Türküm demekle Türk olunmaz. Geç de olsa andımız uygulamasını kaldırdık, geri kalmış ülke görüntüsünün önüne geçtik. Biz kader ortaklığı yapmış bir kadroyuz” açıklamasında bulundu.

SOSYAL MEDYADAN ‘ANDIMIZ’ ÇAĞRISI

Sosyal medya kullanıcıları 2013 yılında kaldırılan Andımız’ın okullarda tekrar okunması için mesajlar paylaşıyor. İşte o yorumlardan bazıları;

 

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın