SON DAKİKA

Öğrencisini taciz edip ‘şeriat mahkemesi’ isteyen öğretmen açığa alındı

Diyarbakır’da 16 yaşındaki öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3.

Bu haber 08 Ocak 2018 - 9:50 'de eklendi. 55

Diyarbakır’da 16 yaşındaki öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan ve mağdurun babasına şeriata gitmeyi teklif eden coğrafya öğretmeni A.B. hakkında, Kulp Kaymakamlığı tarafından yeniden idari soruşturma başlatıldı. Öğretmen A.B., Diyarbakır Valiliği’nin talebi üzerine hakkında açılan soruşturma kapsamında Kulp İlçesi’ndeki görevinden açığa alındı.

TACİZDEN SONRA TAYİN EDİLMİŞ

Sanık öğretmen A.B.’nin, hakkındaki cinsel taciz iddiası ortaya çıktıktan sonra Lice ilçesine atandığı, bir süre burada görev yaptıktan sonra, 5 ay önce ise kendi isteği ile Kulp İlçesi tayin edildiği öğrenildi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Diyarbakır Valiliği’nin de meydana gelen olayı ve öğretmen A.B. hakkındaki idari soruşturmayı yakından takip ettiği öğrenildi.

HABERİ YAPAN GAZETECİYE TEHDİT

Öte yandan Diyarbakır’da haberi yapan ve takip eden Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Felat Bozarslan, tehdit edildiğini söyledi. 

Bozarslan, sosyal medya hesabı Twitter’da aldığı tehditleri şu ifadelerle anlattı:

“Mağdur ailesini şeriat hükmüne çağıran cinsel taciz sanığı öğretmen, bizi aramış. Haber yaptığım için beni mahkemeye verecekmiş. Cinsel taciz olunca şeriat hükmüne, Felat haber yapınca Tağut dediğin mahkemeye git. Şimdi sen hangi yüzle tanımadığın mahkemeye beni şikayet edeceksin ki?

Taciz haberinin üzerinden çok geçmeden, tam olarak beklediğim gibi tehditler de gelmeye başladı. 

Büromuzu arayan bir kişi ‘Sizi Mahkemeye vereceğiz, sadece mahkeme ile kalmayacak, kurtulacağınızı sanmayın, cezanızı da göreceksini’ diyor.”

Taciz haberinin üzerinden çok geçmeden, tam olarak beklediğim gibi tehditler de gelmeye başladı.
Büromuzu arayan bir kişi “Sizi Mahkemeye vereceğiz, sadece mahkeme ile kalmayacak, kurtulacağınızı sanmayın, cezanızı da göreceksiniz”diyor.

— Felat Bozarslan (@FelatBozarslan) 6 Ocak 2018Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın