SON DAKİKA

O MİLLETVEKİLİ YANDAŞ GAZETEYE KONUŞTU

Bu haber 29 Temmuz 2017 - 15:37 'de eklendi.

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, “Partilerin eksikleri üzerinden siyaset yapmak yerine, sorunun çözümüne katkı sunmamız gerekiyor”  dedi.

AK PARTİ KARŞITI DEĞİLİM

Akşam gazetesine konuşan CHP Milletvekili Gürsel Erol şöyle devam etti:

“Karşıt olmak yerine, alternatif politika ve söylem üretmeliyiz. CHP içinde de bunun mücadelesini veriyorum. Ben bir milletvekili olarak kendimi, AK Parti’nin karşıtı olarak değil, alternatifi olarak görüyorum. Terör sorununun ortak akılla çözümü için TBMM’de bir komisyon kurulabilir. Ülkenin üniter yapısı asla tartışma konusu yapılmadan çözüm yolları aranabilir. Mensubu olduğum CHP’nin geçmişten gelen ‘karşıtlık’ gibi kötü bir alışkanlığı var.”

CUMHURBAŞKANIMIZ NEZAKET GÖSTERDİ

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisini aramasını da değerlendiren Erol, “Cumhurbaşkanımızın, ülkesindeki bir gelişmeyle ilgili milletvekilini arayıp takdir etmesi bir nezakettir. Türkiye’de siyasetin en çok ihtiyaç duyduğu eksik de zaten, anlayış ve nezaket. Gerilim üzerine siyaset yaptığımız için ortak değerler üzerinde birleşemiyoruz. Ortak değerlerimiz ve ortak hareket etmemiz gereken sorunlarımız var” dedi

BİR ELİ KANDİL, BİR ELİ GİZLİ SERVİSLERDE

CHP Milletvekili Gürsel Erol, Sırrı Süreyya Önder’in bağlantılarına dikkat çekerek, “Herhalde çok güçlü birileri veya güçlü servisler tarafından korunuyor” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Meclis’te HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaşadığı tartışma için Erol, “Sırrı Süreyya Önder’in kim olduğu malum. Bir eli İmralı’da, bir eli Dolmabahçe’de, bir eli Kandil’de, bir eli gizli servislerde olan bir kimlik. İşin ilginç yanı, bu adamın elini kolunu sallayarak her yerde geziyor, konuşuyor olması. Her halde çok güçlü birileri veya güçlü servisler tarafından korunuyor” değerlendirmesinde bulundu. Erol, “PKK terör örgütü için Tunceli’nin kontrolü önemli. CHP 7 Haziran seçimlerinde Tunceli’de milletvekili çıkaramamıştı. Benim 1 Kasım’da Tunceli’den CHP Milletvekili seçilmem oradaki siyasi psikolojilerini bozdu. Sadece seçilmekle kalmadım, çıkardığım aykırı seslerle de dengelerini bozdum. Necmettin Yılmaz’a sıkılan kurşunlar sadece bir öğretmene değil, aydınlığa, kültürümüze, geleceğimize de sıkıldı. Gencecik pırıl pırıl bir insanı, vahşice hayattan kopardılar. Buna tepki göstermeyip neye tepki gösterecektim” değerlendirmesinde bulundu.

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!