SON DAKİKA

NUH ALBAYRAK’I ÇILDIRTACAKLAR!

Bu haber 30 Temmuz 2017 - 15:35 'de eklendi.
Abone ol

İHA’nın Mehmet Görmez’i neden hedef tahtasına oturttuğu belli oldu.

İhlas Haber Ajansı bugün Mehmet Görmez’i hedef aldı ve Ahmet Şimşirgil’in “Görmez’in FETÖ kitabı altında imzası var” haberini öne çıkardı.

Şimşirgil yazısında “Görmez neden, Diyanet’in FETö ile ilgili raporu yayınlanırken istifa ediyor?” diye sormuştu.

Diyanethaber sitesi ise dün, Hacı Ali Ekber imzalı yazıda, Nuh Albayrak’ın “Özel yetiştirilmiş bir İhlas elemanı” olduğunu söyledi.

O yazı:

13 Mayıs 2015 tarihinde kaleme aldığı “Diyanet’in infazına böyle karar verildi” başlıklı yazısında Nuh Albayrak, Diyanet ve başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in FETÖ mücadelesini öve öve bitirememişti. Bu yazıya göre Diyanet, Başkan Görmez’in girişimleriyle FETÖ’ye karşı takdir edilecek bir direniş göstermişti. 

İHLASÇI GİZLENDİĞİ YERDEN ÇIKTI

O gün ve sonrasında Diyanet’e toz kondurmayan Nuh Albayrak, İhlas Medya’nın Kutlu Doğum Haftası bahanesiyle Diyanet’e başlattığı saldırıda bir anda Diyanet ve başkanı Görmez’e hasım kesildi.

NUH ALBAYRAK ÖZEL YETİŞTİRİLMİŞ BİR İHLAS ELEMANI

Bu fırdöndünün nedenini en iyi Nuh Albayrak bilir ama biz okurlarımızın dikkatine başka bir ayrıntı ile bazı hatırlatmalarda bulunalım. Malum bu gün Nuh Albayrak’ın Yusuf Kaplan ile birlikte ehli sünnetin kalesi ilan ettiği cemaatlerden biri de FETÖ idi.

FETÖ yetiştirdiği kameraman, yazar, muhabir, gazeteci, sinemacı, bilim adamı, yazar kadrosu ve saire ile her kuruma kaynaklık etmişti. FETÖ’den ayrılmış intibaı veren bu gizli görevli elamanlar, gittiği kurum kimliği ile FETÖ ile eş güdümlü açıklamalar yapıyordu.

Sonrasında ne mi oluyordu? 

Dışardan seyredenler FETÖ ile aynı kulvarda olmayan tüm kamu ve özel kurumların aynı şeyleri tekrar etmesi karşısında şapa oturuyor. FETÖ’nün haklılığına şapka çıkarıyordu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

FETÖ’nün uyguladığı bu taktiği aynı kulvardaki diğer cemaatlerin yapmadığını sanmayın!

Yuları FETÖ ile aynı merkeze ait olan cemaatler de aynı takdiği uyguluyor. 

STAR GAZETESİ’NE GEÇİŞİNİN ARKA PLANINDA KİM VAR?

1981 yılında Türkiye Gazetesi’nde pikajörlükle çalışmaya başlayan Nuh Albayrak, 2007’de Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeliği’ne getirildi. Kendi ifadesiyle 33 yıl boyunca basamakları bir bir atlamıştı. Ve hiç bir gerekçe göstermeden 7. yıl sonunda bir anda Genel Yayın Yönetmenliğini bırakan Albayrak, zirveden  Star Gazetesi’nde yazarlığa tenzili rütbe etti. 

Zihin kodlarının Türkiye Gazetesi’nin ihlaslı (!) ortamında oluşturulduğu Albayrak, muhtemelen aldığı emir gereği Genel Yayın Yönetmeliğini bırakıp Star’a geçti.

O kodların gereği olarak İhlas Medya’nın Diyanet’e saldırısı ile birlikte Albayrak’ta Star Gazetesi’ndeki köşesinden İhlas Medya’nın yardımına koştu. 

Taktik aynı FETÖ taktiği…

“İhlas Medya ile Star Gazetesi yazarı da Diyanet’e saldırdığına göre demek ki burada Diyanet haksız…” algısı oluşturmak.

Ne tesadüf! İhlas medyanın kullandığı argümanların tamamı Nuh Albayrak’ın yazısında fazlasıyla var. 

Hem de şu ehli sünnet havariliği de dahil…

Parlamentohaber.com

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!