SON DAKİKA

NHKM: Güle güle Muzaffer İzgü…

Nazım Hikmet Kültür Merkezi, yitirdiğimiz edebiyatçı Muzaffer İzgü'nün hayata veda etmesiyle ilgili bir açıklamaya yer verdi.Güle güle Muzaffer İzgü" başlıklı açıklama şu şekilde:"Çocuk, gençlik ve gülmece yazınının usta yazarı Muzaffer İzgü’yü yitirmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Yüzün üzerinde kitap ve iki yüze yakın radyo oyunu ile edebiyatımızın en üretken yazarlarından olan İzgü, tüm birikimini ve yeteneklerini yurtsever ve ilerici kişiliğiyle buluşturabilmiş bir edebiyatçıydı. 

Bu haber 27 Ağustos 2017 - 0:45 'de eklendi ve 124 kez görüntülendi.

Nazım Hikmet Kültür Merkezi, yitirdiğimiz edebiyatçı Muzaffer İzgü’nün hayata veda etmesiyle ilgili bir açıklamaya yer verdi.

Güle güle Muzaffer İzgü” başlıklı açıklama şu şekilde:

“Çocuk, gençlik ve gülmece yazınının usta yazarı Muzaffer İzgü’yü yitirmenin derin üzüntüsü içindeyiz. 

Yüzün üzerinde kitap ve iki yüze yakın radyo oyunu ile edebiyatımızın en üretken yazarlarından olan İzgü, tüm birikimini ve yeteneklerini yurtsever ve ilerici kişiliğiyle buluşturabilmiş bir edebiyatçıydı. 

Piyasa koşullarının dayatmasına karşın boyun eğmeyen aydın tavrı, halkı kucaklayan ve geleceğe umutla bakan üretimiyle Türk edebiyatına Ekmek Parası, Zıkkımın Kökü, Kasabanın Yarısı gibi klasikleşmiş yapıtları armağan etti. Yapıtları, insanlığa karşı olan bu düzenle savaşta yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

 

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın