SON DAKİKA

NEW YORK’TA CENAZE EVİNDE YER KALMADI: KAMYONLARA KONULAN 50 CESET KOKUSU MAHALLEYİ SARDI

ABD’nin New York şehrinde bir cenaze evinin kamyonlara koyduğu 50 ceset kokunca mahalleli polisi çağırdı.

Bu haber 30 Nisan 2020 - 18:28 'de eklendi.
Abone ol

Euronews Türkçe’de yer alan habere göre; Brooklyn semtinde bulunan The Andrew T. Cleckley Cenaze Evi, koronavirüsten ölenler sebebi ile aşırı doluluk yaşadığı için cesetleri kiraladığı dört kamyona koydu. Soğutma sistemi olmayan kamyondaki 50 cesedin kokusundan rahatsız olan çevre sakinleri 911’i arayarak yetkililerden yardım istedi.

Olay yerine gelen polisler cenaze evi tarafından kiralanan kamyonlarda soğutma sistemi olmadığını tespit etti. Cenaze evine daha büyük ve soğutma sistemi olan kamyonlar kiralaması uyarısı yapıldı.

Yetkililer, kokusu mahalleyi saran cesetleri gerekli sistemi bulunan kamyonlara nakletti. The Andrew T. Cleckley Cenaze Evi konu ile ilgili açıklama yapmadı. New York polisi konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 3 milyon 221 bini, can kaybı ise 228 bini geçti. Amerika Birleşik Devletleri, 1 milyondan fazla vaka ile Covid-19’un en çok tespit edildiği ülke konumunda. New York şehri ise ABD’de koronavirüsün en çok görüldüğü yer oldu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

New York’ta şu ana kadar 12 binden fazla insan Covid-19’dan hayatını kaybetti. Beklenmedik hızla artan ölümler karşısında mart ayından beri New York şehrinde cenaze evleri aşırı doluluk sorunu yaşıyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!