SON DAKİKA

New York’ta 19 Katlı Apartman Yandı: 9’u Çocuk 19 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD meydana gelen yangın felaketinde acı haberler peş peşe geldi. New York kentindeki 19 katlı bir apartmanda çıkan yangında ilk belirlemelere göre 9’u çocuk 19 kişinin hayatını kaybetti.

Bu haber 10 Ocak 2022 - 1:50 'de eklendi.
Abone ol

ABD’de New York’ta Şehir merkezine bağlı Bronx kentindeki binada çıkan yangında mahsur kalan 63 apartman sakininin yaralandığı, 32’sinin durumunun ağır olduğu belirtilmişti.

New York İtfaiye Departmanı (FDNY) tarafından yapılan bilgilendirmede, 911 aramasından 3 dakika sonra olay yerine ulaşıldığı ve 200’den fazla itfaiyecinin söndürme faaliyetlerine katıldığı bildirildi.

New York İtfaiye Departmanı Komiseri Daniel Nigro düzenlediği basın toplantısında, yaralananların çoğunun yüksek katlı binanın yangın çıkan üçüncü katının üstündeki dairelerde bulunduğunu belirtti.

New York Belediye Başkanı Eric Adams gazetecilere verdiği demeçte, “Bu, modern zamanlarda New York şehrinde tanık olduğumuz en kötü yangınlardan biri.” ifadesini kullandı. (AA)

EN AZ 19 ÖLÜ

ABD basınında çıkan son haberlere göre yetkililer yangında aralarında çocuklarında olduğu 19 kişinin öldüğünü belirlediklerini açıkladı. Ölü sayısının artmasından endişe edildiği belirtildi…

OLAY, 1990’DA 87 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ YANGINA BENZETİLDİ

İtfaiyecilerin her katta kurbanlara rastladığını aktaran Nigro, kurbanların bazılarının kalbi ve solunumu durmuş halde binadan çıkartıldığını ifade etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Nigro, yangını 1990 yılında eski kız arkadaşıyla tartışıp kulüpten atılan bir adamın binayı ateşe vermesiyle 87 kişinin ölümüne neden olan Happy Land Sosyal Kulüp yangınına benzetti.

Nigro, yangının binanın ikinci ve üçüncü katlarını kapsayan dubleks bir dairede çıktığını ve ekiplerin müdahale sırasında dairenin kapısını açık bulduğunu belirterek, bunun yangının hızlanmasına ve dumanın hızla yukarı katlara doğru yayılmasına neden olduğunu açıkladı.

New York Belediye Başkanı Eric Adams da yaptığı açıklamada, “Bu, modern zamanlarda New York şehrinde tanık olduğumuz en kötü yangınlardan biri olacak” dedi.

Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken, soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!