SON DAKİKA

NERDE EMNİYET, NERDE VALİLER? AFGAN SIĞINMACILAR ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GİRİYORLAR

Deneyimli gazeteci Vedat Yenerer, 2010 yılında tarıma arazisi kullanılmak üzere Suriye sınırındaki mayınların temizlenerek, ulusal güvenliğimizin tehlikeye atıldığını ve önce silahlı gruplar ardından göç dalgasının yaşandığını belirttiği paylaşımında, İran sınırındaki gelişmelere dikkat çekti.

Bu haber 21 Kasım 2019 - 17:40 'de eklendi.
Abone ol

Son bir kaç yılda 500 bin Afgan sığınmacının Iğdır- Van bölgesinden giriş yapıldığını belirten  Yenerer, bu geçişlerin içerisinde PKK terör örgütü mensuplarının olduğunun duyumunu dile getirdi.

Vedat Yenerer’in açıklaması şu şekilde;

Son günlerde İngiliz yorumcular, yer yer ayaklanmaların yaşandığı İran’ın Avrupa’ya büyük göç dalgası başlatabileceğini yazdı.

Bu göç ancak Türkiye üzerinden olabilir. 4,5 milyon Suriyeli yetmezmiş gibi son bir kaç yılda 500 binden fazla, çoğunluğu özellikle selefi ve Peştun Afgan olan sığınmacı Iğdır ve Van bölgesinden, sınırdan elini kolunu sallayarak girdi, her gece de girmeye devam ediyor. Bunların içine de PKK’nın karıştığını duyuyorum.

2 yıldır TV kanallarına çıkıp Doğu sınırında mayınlarınız neden sökülüyor. Hangi tehlike ortadan kalktı. Meclis kararı var mı?. “ diye soruyorum. Çıt yok.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Suriye sınırındaki mayınlarımız da 2010-2011’de bu şekilde millet uyutularak, tarım alanı açılıyor yalanıyla sökülmüştü. Bu mayınların söküldüğü yerden yerden önce eğitilen silahlı gruplar sokulup iç savaş kızdırıldı. Sonra da 4,5 milyon Suriyeli “biyolojik atom bombası” gibi silah zoruyla vatanımıza sürüldü.

Üniter yapımıza büyük tehdit olan bu emperyal oyun başımızdayken, şimdi de İran’da 700 bin Peştun göçmen Urumiye’de Türkiye’ye hücum için işaret bekliyor.

Her kim mayınlarımızın durup dururken sökülmesi için emir verdiyse bilinki vatan derin ihanet ediyor. Dingo’nun ahırına dönen Türkiye’nin İçişleri bakanı birinci dereceden sınır güvenliğinden de ve bu bilinçli gevşeklikten da sorumludur. Hesap er geç sorulur.

Türkiye’nin acil olarak yapması gereken sökülen mayınları misliyle geri döşemek ve birliklerimizi takviye ederek sınırımızda kuş uçurtmamaktır.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!