SON DAKİKA

NARKOZ VERİRKEN ‘ALLAHU EKBER’ DİYE BAĞIRIYOR

Bu haber 02 Ağustos 2017 - 20:44 'de eklendi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı İstanbul Güngören’deki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde görev yapan diş hekimi Erdinç Şenyüz, bir hastasına narkozverirken “Allahu Ekber” diye tekbir getirmeye başladı.

Hasta “Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz narkoz mu veriyorsunuz” diye tepki gösterince, diş hekimi “Beğenmiyorsan özele git” dedi.

AKP’nin “sağlıkta dönüşüm” sloganının, sağlıkta piyasalaşma ve dinselleşme olduğu her geçen gün bir kez daha kanıtlanıyor. Bunun son örneklerinden biri de İstanbul Güngören’de yaşandı.

Güngören Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne kanal tedavisi için giden bir hasta, diş hekimi Erdinç Şenyüz’e sevk edildi. Şenyüz narkoz verdiği sırada “Allahu Ekber” diye tekbir getirmeye başladı. Peş peşe birkaç kez tekbir getirince, hasta “Beyefendi namaz mı kılıyorsunuz, narkoz mu veriyorsunuz” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine diş hekimi Şenyüz, “Elim kibar değildir, biraz sertimdir, beğenmediysen özele gidebilirsin, tabi senin tercihin, aslında beğenilen de bir doktorum” dedi.

“KAMU KURUMUNDA KAMU GÖREVİ YAPAN BİR HEKİM BÖYLE DAVRANAMAZ” 

Yaşadığı olayın şaşkınlığı içinde hissettiklerini soL’a anlatan hasta, “Bir kamu hastanesinde, kamu görevi yapan bir diş hekiminin bir takım dinsel sözlerle, cümlelerle, seremonilerle, tekbirlerle tedaviyi gerçekleştirmesi üzücü. Diş hekiminin dinsel inancı ne olursa olsun, bunu kamu görevine taşımaması gerekiyor. Tepki gösterince de ‘özele git’ denmesi, hastaların özel sektöre sevk edilmesi de piyasacı anlayışa işaret ediyor. Aynı tablo eğitimde de yaşanıyor. Kamuda dinsel eğitim dayatılıyor, ‘dinsel dayatma istemiyorsan çocuğunu özel okula gönder’ deniliyor. Piyasacılık ile dinciliğin nasıl iç içe olduğunu bu olayda bir kez daha görmüş olduk” dedi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!