SON DAKİKA

MUZ YÜKLÜ GEMİDE 39 KİLO 575 GRAM KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

Mersin Limanı’nda gerçekleştirilen operasyonda muz yüklü bir gemide 39 kilogram 575 gram kokain ele geçirildiMERSİN – Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin Limanında gerçekleştirilen operasyonda muz yüklü bir gemide 39 kilogram 575 gram kokain ele geçirildi.

Bu haber 10 Kasım 2018 - 19:06 'de eklendi.

Gümrük Muhafaza ekiplerince Mersin Limanında gerçekleştirilen operasyonda muz yüklü bir gemide 39 kilogram 575 gram kokain ele geçirildi.

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğüne bağlı Gemi Arama ekiplerince gerçekleştirilen risk analizleri kapsamında, Ekvator’da bulunan Puerto Bolivar Limanından Mersin Limanı serbest bölgeye gelen Barbados bayraklı gemi riskli olarak değerlendirildi.

Geminin uluslararası sulardaki hareketleri Gemi Takip Sistemi üzerinden online olarak aralıksız izlendi. Gemi limana geldikten sonra muz yükü aranarak kontrollü olarak tahliyesi yapıldı. Yükün boşaltılmasından sonra geminin mürettebatça kullanılan alanları, makine dairesi ve ambarları gemi arama ekibi ve narkotik dedektör köpekleri tarafından detaylı olarak arandı.

Dedektör köpeklerin tepki vermesi üzerine yapılan aramada geminin mazgallarının altına zulalanmış şekilde 41 paket bulundu.

Paketlerden alınan numunenin analizinde söz konusu uyuşturucu maddenin kokain olduğu tespit edildi. Ele geçirilen 39 kilogram 575 gram kokainin piyasa değerinin yaklaşık olarak 13 milyon 590 bin lira olduğu belirlendi. Olay hakkında adli işlem başlatıldı.


ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!