SON DAKİKA

Mustafa Elitaş’tan flaş kongre açıklaması

Son dakika bilgisine göre; AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yemin ettiği anda göreve yeni sistemin başlayacağını söyledi. Elitaş, 10 Temmuz Salı günü Meclis Başkanı adayının şeklen belirlenmiş olacağını belirtti. Elitaş açıklamasında “12 Eylül’deki AK Parti Kongresi erkene alınabilir. Muhtemelen Ağustos ayı içinde yapılır. 10 Temmuz’da Meclis Başkan adayımız belli olur. Yeni düzenleme olmazsa OHAL’i Meclis’in uzatma yetkisi yok” dedi.

Bu haber 29 Haziran 2018 - 15:59 'de eklendi.

Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş, Meclis Başkanlığı seçiminin 13 Temmuz’da yapılacağını duyurdu. AK Parti’nin adayı ise 10 Temmuz’da belirlenecek.

AK Parti Grup Başkan vekili Mustafa Elitaş Meclis önünde açıklamalarda bulundu. Elitaş, milletvekillerinin bakan olmak için istifa etmesi durumunda yerine bir milletvekili atanabilir mi sorusuna yanıt vererek “Şuan bir milletvekili istifa ederse onun görev yeri boş kalır. Bu YSK’nın kararının farklı yorumlanması ile ilişkili bir durum. Yanlış yorumlamadan kaynaklanıyor.” dedi.

TARİH VERDİ

Elitaş’ın açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle:

“8 Temmuz’da milletvekili yemin edecek. 9 Temmuz’da Cumhurbaşkanı yemin edecek gibi görünüyor. Cumhurbaşkanının yemini ile hükümetin görevi başlıyor. Meclis Başkanlığı seçimi için adayımız 8 9 Temmuz gibi olabilir. İlk grup toplantısı 10 Temmuz’da yaparız. Şeklen orada belli olur.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!