SON DAKİKA

MURAT MURATOĞLU: BATAN EKOMİNİN BAHANESİ AMERİKA MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “S-400’leri alacağız demiyorum, alınmıştır” sözlerini değerlendiren Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, yeni bir ekonomik krizin kapıda olduğunu işaret etti.

Bu haber 14 Haziran 2019 - 13:58 'de eklendi.

ABD’den Türkiye’ye gelen ‘S-400 mektubuna’ yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, S-400’lerin tedariği konusunda kararlılık vurgusu yaparken, “Türkiye S-400’ü alacaktır demiyorum, almıştır!” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın ifadelerinin ABD ile mevcut krizi derinleştireceği konuşulurken, Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, hükümetin bu kriz üzerinden ekonomik gidişatın faturasını yine ABD’ye keseceğini işaret etti.

“Batan ekonominin bahanesi Amerika mı?” başlıklı köşe yazısı kaleme alan Muratoğlu, “Erdoğan’ın; “Türkiye S-400’ü alacaktır demiyorum, almıştır!” açıklamasına karşın; “Ekonomide zor günler henüz başlamadı, bu günlerinizin tadını çıkartın” diyorum.” ifadelerini kullandı.

“ZATEN BATIRDIK, BAHANE DE AMERİKA’DAN GELSİN”

Sahi Türkiye ekonomide neyine güveniyor? Bile bile lades mi oluyor. Zaten batırdık, bahane de Amerika’dan gelsin bari… İnsan ister istemez artık bunu düşünmeye başlıyor.

Hani diyorlar ya; en kötüsü geride kaldı… Hiçbir şey henüz geride kalmadı. Hatta daha yarıya varılamadı. Sahi “geride kalması” için ne yapıldı? Buldum! Seçim tekrarı…
Dolar, kafayı kaldırdı tekrar. Sen yine hobi olarak S-400’leri al… Ben size ne olacağını söyleyeyim de ekonomide, sonra “Yok efendim ben bilmiyordum”, “Vay efendim neden şirketlerimiz battı?” deme!

Trump dediğin, bildiğin “köyün delisi!” Rusya ile ilişkiye kim girerse girsin yaptırım oluyor ilk cümlesi… Ekonominin durumu malum… Trump’ın tweetleri, Rahip Brunson ve 7.20 dolar kuru hafızalarda…
ABD Senatosu’na; “Türkiye’nin uluslararası mali kuruluşlardan borç almasını kısıtlayan” bir yasa tasarısı gelmişti. Şu şansa bakın ki birkaç gün sonra sağlık nedenleri dolayısıyla papaz salıverildi! Bu sefer ne yapacağız? S-400’leri havai fişek niyetine mi salacağız?

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!